четвер, 07 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Названо суму збитків, які нанесено російською війною та окупацією

Економіка

Названо суму збитків, які нанесено російською війною та окупацією

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

За словами міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, така сума складає 120 млрд доларів.

Про це він повідомив у інтерв’ю LB.ua.

«За різними оцінками, нам на Донбасі завдали близько 120 млрд доларів майнової шкоди, а на думку Віденського інституту міжнародних економічних досліджень, мінімально на відновлення регіону знадобиться близько 22 млрд доларів. Усе це – приблизні цифри, однак те, що вони колосальні – факт», – наголосив міністр.

Резніков підкреслив на тому, що неможливо сказати скільки всього українського майна, державного і комунального, зараз є на окупованих землях, а також на яку суму завдано збитки.

«Я вже мовчу про приватний. Якби ми вирішили в нашому законопроекті ще й на це питання відповісти, то цей документ ніколи б не з’явився», – зауважив він.

Відновлення територій буде відбуватися за допомогою різноманітних джерел, одними з таких стануть залученні від західного інвестування.

Крім того, міністр зазначає, що Російська Федерація теж має понести відповідальність за завдану шкоду. Для цього її варто законодавчо визнати не тільки агресором, але й окупантом.

«Це буде базовий закон, на який будуть спиратися всі наступні нормативно-правові акти. Найголовніше – закон надасть можливість чітко зрозуміти, кому пред’являти претензії з погляду відшкодування завданих збитків», – сказав очільник Мінреінтеграції.