вівторок, 30 листопада, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Названо суму, яку інвестував Євросоюз у підтримку бізнесу на сході України

Андрій Вишнівський


Економіка , Новини

Названо суму, яку інвестував Євросоюз у підтримку бізнесу на сході України

views75

11.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

Програмою FinancEast, що запроваджена у партнерстві з Фондом розвитку підприємництва, скористалося близько півтори сотні підприємств з прифронтових територій.

Про це сказав керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС В Україні Крістіан Хелл, передає Укрінформ. 

Зазначено, що дана програма ініційована ще у 2017 році. На початкових етапах вона була профінансована європейськими представниками на 15 млн євро. Наразі ці цифри збільшені до 75 млн.

«Програма підтримки східних регіонів України ґрунтується на чотирьох складових: управління та децентралізація, безпека, реформи в різних галузях, а також економічне відновлення та розвиток мікро, малого і середнього бізнесу. Європейський союз вирішив надавати гнучку та доступну допомогу МСП в регіоні. Робота ведеться за двома напрямками: грантові кошти для зниження банківських ризиків при кредитуванні бізнесу і прямі гранти, що компенсують 50% вартості інвестиційних проєктів», – наголосив керівник сектору.

За словами Хелла, левова частка європейських коштів скерована в інвестиційний розвиток. Крім того, бізнес має доступ до грантових фондів через співпрацю німецького банку KfW та українських банківських установ.

«Кінцева мета для ЄС полягає у відновленні довіри банків до кредитування підприємців, які працюють поблизу лінії протистояння, де ризики набагато вищі. Відновивши довіру та впевненість у результатах, ми зможемо забезпечити сталий доступ мікро-, малого й середнього бізнесу до фінансового ресурсу, що сприятиме відновленню цих територій», - зауважив він.

Варто нагадати, що в рамках Угоди між українським урядом та Євросоюзом «Підтримка Європейського Союзу для Сходу України», була розроблена програма FinancEast.

Коментарi (0)