понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Названо причини популярності Зеленського: думка експертів

Новини , Суспільство , Політика

Названо причини популярності Зеленського: думка експертів

views130

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Головне, на чому базується висока популярність Володимира Зеленського в українському суспільстві – це його намір нормалізувати взаємовідносини з Росією. На другому місці – сподівання, що він подолає корупцію та інші проблеми України.

Про це пише американський журналіст Ілай Каулі в статті «Чи отруїть корупція нового президента України?», яка була опублікована на шпальтах видання The National Interest.

На думку автора, українці схильні недооцінювати роль Росії у воєнному конфлікті на Донбасі. Більшість з них продовжує вірити в тісні історичні та культурні зв’язки між двома країнами. Навіть якщо вони відчувають негатив стосовно Росії, то спрямовують його не проти народу, а проти уряду. Каулі зазначає, що для Зеленського дуже важливо не потрапити в «пастку націоналізму», як це сталося з його попередником. Націоналістичні ідеї не мають достатньо широкої підтримки в українському суспільстві й можуть стати фактором відчуження для президента. 

Ще одна причина – надія на те, що «несистемний» Зеленський впорається з такими застарілими проблемами, як корупція, неефективний менеджмент та повна влада олігархів не тільки в економіці, а й у політичному житті. Журналіст вважає, що за попередні п’ять років ці проблеми не тільки не були розв’язані, а навіть посилились.

Інший експерт, Віктор Бобиренко, який представляє Бюро аналізу політики (Україна) вважає, що Зеленський не впорається із зазначеними проблемами. На його думку, парламент буде куплений тими, хто зацікавлений в прийнятті тих чи інших законів. Зеленський має шанс протриматись на своєму місці тільки якщо не зробить дуже явних поступок Росії та продовжить рух до ЄС (чи хоча б стоятиме на місці).

Данило Богатирьов з Українського інституту аналізу та менеджменту політики попереджає, що лібертарианство, на якому базується ідеологія партії «Слуга народу» та стратегія дій президента, дуже небезпечні. По суті – це правий анархізм, який може привести до того, що держава відмовиться від своїх соціальних зобов’язань

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі