середа, 29 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Названо пільги, право на які мають студенти-переселенці

Суспільство , Освіта , Переселенці

Названо пільги, право на які мають студенти-переселенці

views201

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Після потрапляння на облік та отримання довідки про внутрішнє переміщення здобувачі освіти з окупованих територій можуть претендувати на пільги.

Про це юрист Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мін’юсту Антоніна Загура розповіла в ефірі телеканалу «Дом».

Наприклад, студенти-переселенці та ті, які проживають у населених пунктах поблизу лінії розмежування, мають знижку на проживання в гуртожитку, передбачену постановою уряду №975. Можливість її використати мають всі, хто не був користувачем адресної допомоги, що передбачається постановою №505.

«Одночасно використовувати одну та іншу пільгу неможливо, тобто тут доведеться обирати. До речі, для студентів адресна допомога становить 1000 грн на місяць», – повідомила Загура.

Згідно з урядовими документами, пільги від України також можуть отримати студенти ПТУ та ВУЗів, що навчаються на денній формі.

До даного переліку входить безплатне проживання в гуртожитку, доступ до мережі Інтернет, забезпечення підручниками, пільгові дострокові кредити для отримання освіти, соціальна стипендія та повна або часткова оплата за навчання бюджетними коштами.

Отримання цих пільг можливо до моменту досягнення студентом 23-річного віку і до завершення навчання.

«Для того, щоб реалізувати своє право на пільги й отримати таку допомогу, студенту потрібно звернутися із заявою на ім’я керівника вищого навчального закладу. Заява складається у довільній формі, але при цьому потрібно обов’язково додати документ, який підтверджує пільгову категорію такого студента, і вказати, яку конкретно пільгу вимагає студент», – наголосила юрист.