понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Названо країну, яка стала «лідером» за кількістю вбитих журналістів у 2022 році

Андрій Кущенко


Суспільство , Події

Названо країну, яка стала «лідером» за кількістю вбитих журналістів у 2022 році

views421

25.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Щонайменше 15 журналістів загинули в Україні у 2022 році, що є наслідком повномасштабного вторгнення Росії.

Такі дані наводить американська незалежна організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ). 

Вона вже підтвердила, що 13 робітників ЗМІ були вбиті під час збору новин та підготовки репортажів, а також продовжує з’ясовувати, чи двоє інших загиблих втратили життя через свою професійну діяльність. 

«Більшість із них загинули на ранніх стадіях війни, і CPJ не задокументував жодного вбивства журналістів в Україні, пов’язаного з виконанням професійних обов’язків, після вбивства французького оператора Фредеріка Леклерка-Імгоффа наприкінці травня. Однак ситуація на місцях залишається небезпечною: представники ЗМІ часто отримують поранення внаслідок обстрілів під час висвітлення конфлікту, а деякі з них повідомляють, що вони стали мішенню для російських сил», – пише у своєму звіті Дженніфер Данем, заступниця директора редакції CPJ.

В цілому, «Комітет захисту журналістів» називає 2022-й «смертельним» для журналістів. Було вбито щонайменше 67 працівників ЗМІ — найбільша кількість із 2018 року і майже на 50% більше, ніж у 2021 році. Експерти кажуть, що таке зростання безпосередньо пов’язане з подіями в Україні. Додатковим фактором стало збільшення кількості вбивств у Латинській Америці.

Автори дослідження наголошують на тому, що більше половини з 67 вбивств відбулися лише в трьох країнах: Україні (15), Мексиці (13) і Гаїті (7), що є найвищими річними показниками, коли-небудь зафіксованими CPJ для цих країн.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі