неділя, 22 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Названо кількість україномовних навчальних закладів на Донбасі

Суспільство , Освіта

Названо кількість україномовних навчальних закладів на Донбасі

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На сьогодні в ОРДЛО немає жодного україномовного закладу, а ті, які все ж займаються популяризацією мови, їхня діяльність прирівняна до терористичної.

Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає УНІАН.

За словами мовного омбудсмена, до початку окупації на Донеччині виховання українською мовою відбувалося у 244 школах та 730 дитячих садках. А от на Луганщині було 119 шкіл, які навчали державною мовою та 202 дитсадки.

Варто нагадати, що 2012 року на Донбасі російській мові надали статус регіональної. Однак кілька населених пунктів в Луганській області не підтримали відповідне рішення, а після того, як відбулася окупація, вони продовжували бути підконтрольні Україні.

Кремінь відмітив, що у так званих конституціях псевдореспублік статус української мови закріплювався «державною» поруч з російською. 

У 2017 році керівники терористів заявили, що школи переходять суто на російську мову, а ще через три роки українська взагалі була виключена з планів закладів освіти.

Зараз в ОРДЛО українська мова вивчається факультативно та позбавлена статусу державної.

«Відсутність навчання українською є значною перешкодою для абітурієнтів з окупованих територій для вступу до українських вишів. За даними на початок 2020 року майже 3 тис. 800 дітей з окупованих територій здобувають загальну середню освіту у дистанційно-екстернатній формі на підконтрольній території. Учні, які не мають можливості навчатися дистанційно змушені вивчати мову з репетиторами або онлайн. Але й ці можливості доволі обмежені і вони не покривають усіх потреб наших дітей на окупованих територіях», – зауважив омбудсмен.

Варто нагадати, про велику кількість злочинів проти осіб, які демонструють українську ідентичність. Мова йде не тільки про здійснення тортур, але й вбивства.