середа, 28 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Названо кількість засуджених осіб у Чехії за терористичну діяльність на Донбасі

Андрій Кущенко


Події

Названо кількість засуджених осіб у Чехії за терористичну діяльність на Донбасі

views291

04.08.2021

Подiлитися у соц.мережах

12 осіб на території Чехії притягнуто до кримінальної відповідальності, які брали участь в конфлікті на сході Україні.

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова. 

Чиновниця обговорила питання іноземних найманців у війні під час свого візиту до Чеської Республіки. 

«Продовжуємо зміцнення міжнародних зв’язків із закордонними колегами важливою зустріччю із генеральним прокурором Чехії Ігорем Стрижем та директором Національного центру боротьби з організованою злочинністю Їржі Мазанеком. Основна тема розмови – поглиблення двосторонньої співпраці, зокрема у сфері розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту на сході України іноземними найманцями», – зазначила генпрокурор.

97 кримінальних проваджень розпочато «департаментом війни» Офісом Генпрокурора. 32 провадження відносно 250 громадян із 32 країн об’єднані за фактом участі в складі збройних формувань, які контролює Російська Федерація. Крім того, 24 громадяни або жителі Чехії досліджуються українським слідством.

«Чеська Республіка одна з небагатьох країн, які засуджують власних громадян за їх участь у збройному конфлікті на території України, за що ми дуже вдячні колегам. Знаковим є і той факт, що вироки виносяться саме за здійснення тероризму в складі організованого злочинного угруповання. Доводячи факт залучення Російською Федерацією до участі в бойових діях на сході України громадян інших країн, ми демонструємо всьому світу, що країна-агресор нехтує нормами міжнародного права про заборону використання найманців та заборону нападати на інші держави», – відзначила Венедіктова.

За її словами чеські колеги у кримінальному суді можуть використовувати отримані докази. Від чеських колег українському генпрокурору стало відомо про 12 осіб притягнутих до відповідальності за діяльність в російських терористичних організаціях на Донбасі.