понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Назвали ім'я наближеного до путіна мільярдера, який переконав його напасти на Україну

Андрій Кущенко


Політика

Назвали ім'я наближеного до путіна мільярдера, який переконав його напасти на Україну

views549

03.12.2022

Подiлитися у соц.мережах

71-річний російський мільярдер Юрій Ковальчук був однією з найвпливовіших осіб, яка підтримувала намір президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення в Україну. Близький друг диктатора казав йому, що війна зможе довести силу Росії та продемонструвати її Заходу. 

Про це пише The Wall Street Journal.

Зазначається, що Путін вважає, що Росія – це одночасно потужна військова та культурна держава, а Ковальчук повністю поділяє таке бачення. 

Після 24 лютого мільярдер та президент РФ часто зустрічалися, а також спілкувалися телефоном, повідомляє газета із посиланням на друга сім’ї Ковальчуків та колишнього співробітника розвідки РФ. 

Ковальчук виділяється серед кола наближених до Путіна. Він не лише кілька десятиріч є близьким другом російського лідера, а й відіграє важливу роль у формуванні громадської думки росіян. Мільярдер є власником цілої низки прокремлівських телеканалів, газет і соціальних мереж. 

Андерс Аслунд, економіст і старший науковий співробітник мозкового центру Stockholm Free World Forum, який консультував російський уряд з 1991 по 1994 рік, каже, що Ковальчук виконує два найважливіших завдання для Путіна – він має гроші та є медійником. 

"Він не займає офіційної посади в російському уряді. Проте він має глибокий вплив на політику та персонал Кремля та допомагає постачати дачі та яхти для Путіна, а також вигідні роботи та пакети акцій родині та друзям президента...Путін назвав Ковальчука своїм другом і розкритикував санкції Заходу проти бізнес-лідерів, близьких до нього", – сказано в повідомленні. 

Як каже джерело, близьке до Кремля, Ковальчук сильно вплинув на погляди Путіна на геополітику. Саме після цього диктатор 2007 року виступив із промовою на Мюнхенській конференції з питань безпеки, в якій він розкритикував "гегемонію США". 

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі