середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НАЗК написало лист Зеленському, вказавши на корупційні ризики підписаного закону про гральний бізнес

Економіка

НАЗК написало лист Зеленському, вказавши на корупційні ризики підписаного закону про гральний бізнес

views76

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент Зеленський сьогодні, 11 серпня, підписав закон «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». НАЗК направило Зеленському лист із застереженнями.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК у Фейсбуці.   

У пресслужбі нагадали про суперечності, які не були виправлені до підписання президентом.

«НАЗК наголосило, що попри те, що цей документ спрямований на зменшення корупції, він містить корупційні ризики та фактично не може бути реалізований, оскільки його положення суперечать одне одному», – йдеться у повідомленні.

Крім того, зазначається, що впровадження закону в такій редакції призведе до появи корупційних схем під час отримання дозвільних документів, а про чесну конкуренцію та прозорі правила діяльності у сфері азартних ігор можна буде забути.

Також нагадується, що НАЗК раніше провело антикорупційну експертизу законопроєкту і тоді було виявлено понад два десятки суттєвих корупційних ризиків. Так, сама процедура формування складу Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей суперечить вже Конституції, до того ж немає чіткої визначеності щодо необхідної кількості її членів для ухвалення рішень.

«Широкі дискреційні повноваження Комісії (можливість діяти на власний розсуд) під час визначення переліку суб’єктів господарювання, що здійснюватимуть сертифікацію та інспектування грального обладнання, можуть призвести до суб’єктивних рішень її членів та формування корупційних практик», – йдеться в повідомленні.

У Національному агентстві із запобігання корупції додають, що не визначені і підстави для отримання та анулювання ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор, тож Комісія зможе зловживати повноваженнями та надавати ліцензії обраним підприємствам.

«Процедура внесення плати за видачу ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор є суперечливою, оскільки передбачає два варіанти її внесення, які виключають один одного. Застосовуючи ці взаємовиключні норми на власний розсуд, Комісія зможе «підігравати» потрібним учасникам ринку», – попереджають у НАЗК.

Наголошується також, що запровадження нових дозволів без внесення змін до закону «Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності» може призвести до зловживань під час здійснення державного нагляду (контролю).

Підписаний президентом закон не може бути реалізований і через наявність в його тексті двох взаємовиключних положень: в одному положенні йдеться про те, що кандидатури для призначення на посади голови та членів Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей на розгляд Кабінету Міністрів вносить Прем’єр-міністр. При цьому інше положення визначає, що відповідні кандидатури на розгляд Кабінету Міністрів вносяться Комісією з питань вищого корпусу державної служби за результатами проведення конкурсу, пояснюють у НАЗК.

«Після проведення антикорупційної експертизи її результати були надіслані Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради. Про ризики у законопроєкті заявляло і Головне юридичне управління Верховної Ради. Попри це, у проголосованому парламентом у другому читанні тексту не було враховано жодної рекомендації НАЗК», – йдеться у листі.

В Нацагентстві висловили сподівання, що Президент ініціює ті зміни, які за результатом дозволять усунути вказані корупційні ризики та зробити закон можливим для виконання.

Нагадаємо. Голова підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Мар’ян Заблоцький наголошував, що юридичні колізії у «гральному законі» щодо обрання контролюючого органу будуть виправлені прикінцевими положеннями в законопроєкті про оподаткування грального бізнесу.

Не виключав він і того, що ВР України може звернутися до президента з проханням повернути до парламенту закон «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» з пропозиціями через те, що під час розгляду поправок до документа були допущені деякі неузгодженості.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі