понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Навіщо прокуратурі та поліції фальсифікувати справу про нібито викриття масштабного схрону?

Події

Навіщо прокуратурі та поліції фальсифікувати справу про нібито викриття масштабного схрону?

views54

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Військова прокуратура та Нацполіція Донецької області на базі 3-го полку спецназу в Дніпропетровській області сфальсифікували кримінальну справу й потрапили у скандал. Маючи всю інформацію про військову базу вони заявили про нібито виявлення масштабного схрону зі зброєю невідомого походження, опублікували звіт і фото.

Першим про це повідомив Юрій Бутусов.  

Вчора Офіс Генерального прокурора гучно заявив про виявлення масштабного схрону зі зброєю, до складу якого входять БМП, БТР, протитанкова гармата, три міномети і 100 тонн боєприпасів. І додали багато чудової якості фото із зображенням «викритого», заявивши, що не знають походження і власників.

«Під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні військовими прокурорами Донецького гарнізону Об’єднаних сил спільно із командуванням Об’єднаних сил та ГУ Нацполіції в Донецькій області на території Донецької та Дніпропетровської областей виявлено військову техніку, арсенал зброї, бойових припасів і вибухових речовин. За даним фактом внесені відомості до ЄРДР та розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 263 КК України. … Наразі тривають слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення походження зазначеного озброєння та причетних осіб», – заявили в ОГП та у письмовому вигляді перерахували «знахідки».

На такі дії відреагувало джерело з командування 3-го полку спецназ ЗСУ.

На опублікованих фото Генеральна прокуратура показала обшук у селі Великомихайлівка Покровського району Дніпропетровської області. Саме це місце є колишньою базою Української добровольчої армії. Оскільки у лютому 2020-го року вся ця база разом з усім озброєнням і технікою була офіційно передана полку, то спільно зі співробітниками військової контррозвідки СБУ було проведено опис всього майна. Саме тоді почали процес постановки на баланс армії, було проведено все необхідне службове листування, завірені документи.

«Обшук почали через два місяці, після того, як ми зайняли цей об’єкт і він знаходиться під контролем спецназу. Я так зрозумів, хтось вирішив собі намалювати якісь досягнення, але це ж повна брехня, причому легко перевіряється», – наголосили у 3-му полку спецназа.

Підтвердив цю інформацію і глава УДА Дмитро Ярош. За його словами, такі дії є дискредитацією, тим більш, що і прокуратура, і поліція мали відповідну інформацію від військових та СБУ.

«Це колишня тилова база 5-го батальйону УДА, яку знають всі, і два місяці тому ми передали її 3-му полку спецпризначення, наших бійців на базі вже немає, на базі є тільки військовослужбовці ЗСУ. Журналісти можуть приїхати і переконатися, хто саме охороняє базу. Я здивований, що прокуратура і поліція, отримавши всю інформацію від військовослужбовців, від СБУ, вирішили влаштувати цей скандал. Просто дискредитують країну, що тут нібито БМП і боєприпаси невідомо кому належать. У влади взагалі відсутнє якесь розуміння, що вони творять, як я бачу, самі себе топлять», – наголосив Ярош.

Водночас, деякі військовослужбовці вважають, що це свідомі дії нової влади, які намагаються таким чином не тільки дискредитувати, а й роззброїти армію.

«Генпрокуратура влаштувала облаву на базі 3-го полку Сил Спеціального Призначення – елітного підрозділу української армії. На військовій базі, ясна річ, була виявлена військова техніка. Судячи з усього, тепер вона арештована», – написав Михайло Светлицький.

Він додав, що ця техніка разом з базою дійсно перебували у користуванні УДА Дмитра Яроша, і коли їх «попросили з фронту», вони все передали конкретно 3-му полку, а отже, державі.

«Не пропили, не продали в Сирію, Африку чи наркоторговцям в Латинську Америку, а безплатно дали в користування воюючому підрозділу регулярної української армії. Слід окремо сказати, що згадана техніка, як і облаштована база, коштують реальних грошей. Це мільйони доларів. Бійцям Яроша ця техніка не з неба впала. Вони роздобули її немалою кров‘ю», – написав він.

За його словами, формально не було можливості повністю легалізувати зброю, однак процедура прийому майна на баланс 3-го полку ССО вже тривала за дорученням Головнокомандувача ЗСУ Хомчака.

«Але тут нагрянули орли Венедіктової і відбирають майно у військових. Що за цією абсурдною історією може стояти? Юрий Бутусов написав, що це – приклад безпрецедентної тупості та окозамилювання. Але, боюсь, тут йдеться не тільки про тупість. З високою ймовірністю влада починає свідомо обеззброювати найбільш ефективні підрозділи в рамках своїх домовленостей з РФ», – додав Михайло Светлицький.