неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Навіщо платити більше, якщо є безплатне російське ТБ, – Сергій Костинський (Нацрада)

Новини

Навіщо платити більше, якщо є безплатне російське ТБ, – Сергій Костинський (Нацрада)

views93

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Нацрада визнала, що через блокування українських каналів у Росії з’явилась величезна перевага. Бо якщо один продукт зникає чи потребує додаткових коштів, інший продукт становиться більш привабливим. Та безкоштовним.

Про те, чи можна не дати можливості каналам закодувати сигнал, які наслідки з цього маємо та в чому полягає унікальність розповів член Нацради з телебачення та радіомовлення України Сергій Костинський в інтерв’ю «Главкому».

За словами Костинського, у вільному доступі можуть бути різноманітні міжнародні версії телеканалів і підстав для того, щоб їх блокувати немає. Є ситуації, коли це потрібно робити. Є також ситуації, коли люди мають платити за продукт. Є проблеми, але немає рішення.

«Підстав для цього немає. Я лише висловлюю свою думку, оскільки цифрова мережа українського ТБ не є сьогодні достатньо ефективною в Україні. Вона не охоплює 95% території. У нас є проблеми з прикордонням, з цілими районами, де люди не можуть прийняти сигнал. У нас є проблеми з окупованими територіями», – заявив член Нацради.

Проте, Україна – унікальна країна серед інших європейських країн у плані телебачення.

Він також нагадав, що ми є унікальною в цьому плані європейською країною. Завдяки супутнику поширюється і сигнал українських, і російських телеканалів. Але до блокування була конкуренція, а зараз її немає взагалі, тож через кодування росіяни мають у цьому сегменті телемовлення повну перевагу.

За його словами, супутникові антени є потужною технологію, тому що десь третина глядачів використовують саме її для перегляду. Таким чином, коли зникли українські канали, залишились лише російські, і люди будуть дивитися саме їх.

«Міграція на інші технології відбуватиметься повільно (наприклад, перехід з супутника на цифру, IPTV/OTT), бо людина має для себе зрозуміти, чому так відбувається, адже вона собі вже придбала супутникову антену, чому має ще десь щось собі купувати, чому має сплачувати абонентську плату за доступ до українського телебачення, якщо через цю антену вона може спокійно дивитися якісний російський продукт?», – додав Костинський.

Він також додав, що мешканці тимчасово окупованих територій взагалі залишились сам на сам з окупантом. Хоча й підкреслив, що на мирній території, навіть в інших областях, люди також зараз дивляться російське телебачення.

«Мало того, що українська держава залишила моїх земляків сам на сам з російською окупаційною владою, так вони ще й повинні платити за те, щоб бути в курсі, чим живе Україна? Це дуже цинічна позиція щодо мешканців тимчасово окупованих територій. Та не тільки в окупованих територій проблеми з доступом до українських телеканалів. Візьмемо Чернігівську або Івано-Франківську області. Там є села, мешканці яких не мають доступу до цифрового українського телебачення. Вони заявляють, що приймають лише російський сигнал», – наголосив він.

Костинський підкреслив, що саме держава має підтримувати мовні канали, які працюють на аудиторію окупованих територій.

«Політика нашої держави має полягати в тому, щоб підтримувати усіх місцевих маленьких мовників, незалежно від форми власності, які працюють на аудиторію, що перебуває на окупованих територіях», – сказав член Нацради.

І згадав про єдиний кримськотатарський телеканал ATR, який мовив на окупованому півострові. І наголосив, що у разі, якщо влада його знищить, Росія зможе зробити з кримських татар «російських татар», бо не шкодує коштів на фінансову підтримку мовників.

Загалом, у кримських татар немає інших телеканалів, окрім ATR, для них телебачення є однією з форм збереження своєї культури, ідентичності. Знищити телеканал, означає, знищити ще один культурний майданчик, завдяки якому кримськотатарський народ продовжує існувати в нових поколіннях. Росія зі свого боку створила такий телеканал як «Миллет», наприклад. Він мовить на всій території Криму та має фінансову підтримку з боку окупаційної влади. Цей телеканал робить із кримських татар «російських татар».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі