неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Навіщо Пасічник знову заборонив українську мову і до чого тут скандал з освітою?

Суспільство , Новини окупації , Освіта , Політика

Навіщо Пасічник знову заборонив українську мову і до чого тут скандал з освітою?

views119

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 3 червня, на всіх сепаратистських ресурсах з’явилось повідомлення про те, що єдиною «державною» мовою в так званій «ЛНР» стала російська. І це безпосередньо пов’язано з тим, що керівництво шкіл на непідконтрольних територіях намагалося залишити в освітньому процесі українську мову.

Для розуміння того, що насправді відбулося сьогодні, 3 червня 2020 року, і яким чином пов’язаний новий «указ» ватажка «ЛНР» Пасічника щодо заборони української, розкажемо трохи передісторії про те, як раніше «Міністерство освіти «ЛНР» проігнорувало вже введений «закон про визнання російської мови єдиною державною».

Ще у березні 2020 року спочатку в «ДНР», а потім і в «ЛНР» прийняли «закон», яким російська була визнана єдиною «державною» мовою. В той час про це багато писали в ЗМІ як місцевих, так і українських, і російських.

Тоді найбільш завзяті «патріоти» волали пересічним громадянам про те, що «раз приймаються такі закони, то тепер-то ми точно не повернемося до складу України!». Це, мовляв, вірних ознака інтеграції ЛНР в РФ. А на ділі все вийшло інакше.

Ми писали про те, що на непідконтрольних територіях проходило опитування щодо української мови в освітньому процесі. І про анкетування. І про реакцію батьків. Цю інформацію ми отримали з власних джерел, завдяки зворотному зв’язку.

Але частину цієї інформації підтвердили й самі «патріоти республік» та «русского мира».

«За вказівкою Міністерства освіти «ЛНР», на підставі наказу «МОН ЛНР» від 21.05.2020г. №559-ОД, в школах республіки зараз проводиться опитування батьків (за допомогою Viber) по школам на рахунок обов’язкового або вільного вивчення української. Згідно з цим наказом виходить, що українську якби прибрали з обов’язкової програми, але за бажанням батьків і керівництва школи, дирекція може ввести її обов’язковим уроком. Тобто ці питання залишили на відкуп посібникам школи, щоб зробити все чужими руками», – йдеться в повідомленні одного з прихильників «русского мира».

Він також підтвердив нашу інформацію про те, що керівництво більшості шкіл має намір залишити вивчення української мови в більшості шкіл як обов’язкової мови для навчання. І вказав привід для цього – «неоднозначні результати» опитування батьків, думки яких розділилися.

«Тим же, хто не хоче щоб його дитина вивчала українську мову, можливості відмовитися від вивчення цього предмета не нададуть. Хоча найбільш логічним у такій ситуації було зробити українську мову додатковим предметом у формі факультативу або хоча б дати можливість батькам в індивідуальному порядку відмовитися від обов’язкового вивчення української мови. Або у нас тільки на словах важлива думка кожного?», – пише він.

А все просто. «Міносвіти «ЛНР» розуміє важливість української мови для дітей, які після закінченні школи будуть вступати до вищих закладів освіти на вільній території України. І їм доведеться складати іспити українською. Вони піклуються про майбутнє тих, кого випускають в світ, як справжні вчителі…

Однак проігнорувати прийнятий «закон про визнання російської мови єдиною державною» їм не дали.

«Проєкт закону, розроблений з метою встановлення статусу російської мови як єдиної державної мови ЛНР, був внесений на розгляд Народної Ради главою Республіки Леонідом Пасічником… ».

Вже сьогодні Пасічнік особисто вніс на розгляд ось таку «заборону» української.

«Виняткова роль російської мови полягає в тому, що вона застосовується в різних сферах міждержавного спілкування: як мова науки, дипломатії, міжнародної торгівлі, транспорту, туризму», – сказала «депутатка» Неллі Задирака.

І далі вже головне. Заради чого й було сьогодні прийнято відповідне рішення ставленика Кремля Пасічника…

Української мови не буде в базовому навчальному плані шкіл

Відразу після цього була проведена селекторна нарада з начальниками управлінь (відділів) освіти регіонів.

«Міністерство освіти і науки «ЛНР» виключило вивчення української мови з базової частини навчальних планів загальноосвітніх установ Республіки на 2020-2021 навчальний рік», – заявила заступниця «міністра освіти і науки «ЛНР» Ольга Жданова.

Вона розповіла, що управління освіти в містах і районах Республіки дійсно провели соціологічні опитування батьків школярів про необхідність вивчення тих чи інших дисциплін, в тому числі й української мови. І заявила, що «на підставі опитувань були розроблені відповідні методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів».

А потім, згідно з отриманими нею рекомендаціями, додала, що українську мову вперше за 6 років окупації російськими найманцями, вилучили з базової частини навчання.

«Що стосується питання української мови, то вперше в наступному навчальному році, згідно з тими методичними рекомендаціями, які я згадала, українська мова виведена з базової частини. Тобто вона більше не є тим предметом, який входить до базової частини (навчальних планів)», – повідомила заступник міністра.

Водночас, повністю заборонити вивчення української мови окупанти все ж таки не ризикнули, тому що дуже багато людей розуміють її значення для дітей і це могло б викликати дуже бурхливу реакцію та спровокувати такий скандал, який неможливо було б втримати всередині «республіки». А з огляду на те, що це був би резонанс на весь світ (окупанти продовжують «захищати» російськомовних, там «ненавидять все українське», тощо), вони не могли цього допустити.  

«На сьогоднішній момент батькам буде запропоновано вивчення української мови в кількості однієї години в тиждень в тій частині, яка формується учасниками освітнього процесу. Також у батьків є можливість обрання вивчення їхніми дітьми української мови як факультативу, який не передбачає оцінювання за вивчення даного предмета», – підсумувала вона.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі