середа, 28 липня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нацгвардія в повному складі буде підпорядковуватись Зеленському

Новини , Політика , Суспільство , Україна

Нацгвардія в повному складі буде підпорядковуватись Зеленському

views14

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Вивести Нацгвардію з-під управління МВС і віддати у підпорядкування президенту має на меті законопроект №1007 поданий у Верховну Раду президентом Зеленським.

В новому законі про НГУ виключені згадки про міністра МВС у частині управління. Згідно з документом, керувати 60 тисячами нацгвардійців буде командувач Нацгвардії, що безпосередньо підпорядковується президенту.

Пропрезидентська фракція Парламенту «Слуга народу» має в Раді більшість голосів (254 депутата), тому сумнівів у прийнятті закону немає.

В пояснювальній записці необхідність змін обґрунтовується особливим періодом в Україні під час якого функції Нацгвардії виходять за межі функцій МВС та приводиться рішення Конституційного суду за 2009 рік, відповідно до якого «Рада, президент, Кабмін мають окремі конституційні повноваження у сферах нацбезпеки і оборони, але лише президент наділений конституційними повноваженнями здійснювати керівництво у цих сферах».

«Тому у зв’язку з існуючими правовими колізіями постала необхідність внести відповідні зміни до законів «Про національну безпеку України» та «Про Національну гвардію України», – зазначено в документі.

Нагадаємо, Командувач Нацгвардії генерал-лейтенант Микола Балан заявив, що вже у 2020 році гвардійці покинуть територію проведення операції Об’єднаних сил. 

Національна гвардія України – це військове формування з кількістю 60 тисяч кадрових військових. До функцій Нацгвардії входить забезпечення громадської безпеки та порядку, охорона стратегічних інфраструктурних об’єктів, державних вантажів, конвоювання засуджених. Також у співробітництві з іншими правоохоронними структурами Нацгвардія бере участь у захисті державного кордону, боротьбі з терористичними угрупованнями, незаконними збройними, воєнізованими, злочинними організаціями.

Нацгвардійцям дозволено користуватися електрошокерами, гумовими та пластиковими кийками, пристроями з відстрілювання гумових куль, засобами акустичного та мікрохвильового впливу, гранатами та боєприпасами світлошумової й димової дії. До арсеналу Нацгвардії входять водомети та бронемашини без штатного озброєння.

Коментарi (0)