неділя, 02 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нацбанк запровадить QR-код для полегшення користування банківськими послугами

Економіка , Новини , ВАЖЛИВО знати , Суспільство

Нацбанк запровадить QR-код для полегшення користування банківськими послугами

views164

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прес-служба Нацбанку України повідомляє, що відтепер українці матимуть змогу переказувати гроші між рахунками, користуючись звичайним QR-кодом.

Така послуга стала можливою завдяки новим правилам НБУ. Вони набудуть чинності після того, як в Україні впровадять міжнародний стандарт номеру банківського рахунку (IBAN). Наразі правила обговорюються і мають бути прийняті після 15 серпня.

«Правилами визначаються єдині засади використання QR-коду учасниками безготівкових розрахунків для здійснення переказу коштів та вимоги до реквізитів QR-коду, що сприятиме зручності безготівкових розрахунків, спрощенню сплати рахунків та обміну платіжними реквізитами», — підкреслює прес-служба НБУ.

У Нацбанку наголошують, QR-код дозволить українцям не тільки переказувати гроші, а й сплачувати покупки та виконувати бізнес-розрахунки.

«QR-код сьогодні застосовується для вирішення подібних завдань у багатьох країнах Європейського Союзу, де клієнти банків мають можливість оплати товарів та послуг за допомогою QR-коду в один дотик, використовуючи мобільний додаток смартфона», — додає прес-служба.

Важливо знати! ID-картка жодним чином не обмежує можливості українців щодо користування банківськими послугами.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі