субота, 01 квітня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нацбанк бере під контроль електронні гроші: чим це загрожує та чи зміниться ринок?

Економіка

Нацбанк бере під контроль електронні гроші: чим це загрожує та чи зміниться ринок?

views81

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Відтепер потрібно буде проходити ідентифікацію, а це не тільки ставить під сумнів суть електронних грошей (анонімність), а й веде до зменшення кількості користувачів.

Національний банк України видав постанову, яка серйозно змінює правила розрахунку саме електронними грошима. Нові правила вступили в силу ще у вересні, але банкам дали ще півроку перехідного періоду.

Так, серед іншого, введена обов’язкова ідентифікація користувачів електронних грошей, а перекази з використанням електронних грошей повинні супроводжуватися інформацією про платника та одержувача.

У Нацбанку уточнили, що банкові установи повинні здійснювати заходи щодо належної перевірки користувачів електронних грошей, в тому числі їх ідентифікацію та верифікацію, як і при відкритті рахунків.

«Йдеться про клієнтів, які відкривають електронні гаманці, щоб здійснювати різні операції: купувати товари, сплачувати за послуги тощо», – пояснили у пресслужбі.

Виключення все ж таки існують, і перевірка користувачів не потрібна, якщо:

  • ініціюється операція з електронними грошима, здійснювана з використанням заздалегідь оплаченої картки, і виконуються всі необхідні заходи щодо зменшення ризиків;
  • здійснюється оплата товарів готівкою або за допомогою платіжної картки з використанням електронного гаманця, який відкривається одноразово і виключно для проведення цієї операції.

Водночас все це, на думку експертів, може серйозно вплинути на весь ринок електронних грошей в Україні.

Так, керівник практики ІТ-права в АТ «Kachura Lawyers» Андрій Шульгін наголошує, що такі вимоги ставлять під сумнів саму суть електронних грошей – анонімність

«Раніше при переведенні електронних грошей в готівку або безготівку банки, фінансові установи бачили тільки номер рахунку і прізвище, яке до того ж могло бути вигаданим. А необхідність користувачам проходити ідентифікацію та верифікацію ставить під сумнів саму суть електронних грошей – анонімність», – вважає він.

Такої ж думки дотримується й юрисконсульт компанії UAPAY Оксана Пранціпал. Вона також прогнозує, що бажаючих добровільно та усвідомлено використовувати електронні гроші стане помітно менше.

«Я думаю, що електронні гроші принаймні частково втратять свого користувача, тому що їхньою основною перевагою завжди була анонімність і відсутність ідентифікації. Це те, що різнило цю послугу від банківського рахунку. Тому ті, кого раніше використання електронних грошей цікавило тільки через їхню анонімність, напевно, перестануть ними користуватися», – каже вона.

При цьому експерт додала, що банківські перекази і платежі завжди були дорожчими, аніж за допомогою електронних грошей. І ця їхня перевага залишається.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі