середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НАТО не буде дзеркально відповідати Росії щодо розміщення нових ракет

За кордоном , Новини

НАТО не буде дзеркально відповідати Росії щодо розміщення нових ракет

views84

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Відповідь НАТО на дії Росії, що призвели до руйнації Договору про обмеження ракет малої та середньої дальності (ДРМСД), буде виваженою та поміркованою. НАТО заявило, що не планує розміщення нових ядерних ракет в Європі у відповідь на розгортання Росією ракетних комплексів SSC-8 поблизу кордонів НАТО.

Про це йдеться у Річній доповіді генерального секретаря НАТО за 2019 рік, яку Єнс Столтенберг представив у четвер в режимі телеконференції, повідомляє «Укрінформ».

Вказується, що Альянс виконує пакет військових та політичних заходів, які забезпечуватимуть стримування та оборону.

«У відповідь на суттєві ризики, які пов’язані із російськими крилатими ракетами SSC-8, НАТО виконує збалансований, скоординований та оборонний пакет політичних та військових заходів, які мають на меті забезпечити надійність та ефективність зусиль НАТО у стримуванні та в обороні», – йдеться у документі.

До вказаних заходів входять програми навчань та вдосконалення таких спроможностей, як спостереження, розвідка та протиракетна оборона. Елементом такої відповіді є також продовження надійної системи стримування, що забезпечується літаками НАТО подвійного призначення: вони здатні нести звичайне і ядерне спорядження.

При цьому, у доповіді генерального секретаря НАТО наголошується, що НАТО не хоче відзеркалювати Росію і не хоче нових гонок озброєнь.

«Альянс розпочав виконувати ці заходи, водночас наголошуючи на твердому прагненні зберегти ефективну міжнародну систему контролю над озброєнням, роззброєння та нерозповсюдження. НАТО підтверджує, що не хоче дзеркально відповідати на те, що робить Росія, Альянс не хоче нової гонки озброєнь та не має наміру розміщувати нові ядерні ракети наземного базування в Європі», – йдеться в документі

Водночас вказується, що доки ядерна зброя існує у світі, НАТО залишатиметься ядерним Альянсом. Тож буде й надалі продовжувати заходи з безпечного та ефективного ядерного стримування, з використанням як ядерних, так і звичайних спроможностей, для надійного захисту країн-союзниць та їх громадян від існуючих загроз.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі