субота, 25 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Наступною ціллю Путіна може стати Литва — Politico

Світлана Макарова


Політика

Наступною ціллю Путіна може стати Литва — Politico

views61

21.06.2022

Подiлитися у соц.мережах

Якщо російський диктатор Путін зважиться на конфронтацію з НАТО, то наступною потрапить під удар Литва. Йдеться про так званий Сувальський коридор, розташований на кордоні Польщі та Литви. 

Про це пише видання Politico.

Західні військові аналітики попереджають, що Сувальський коридор, що протягнувся приблизно на 100 км вздовж литовсько-польського кордону між Білоруссю на сході та Калінінградом на заході, ймовірно, стане однією з перших цілей Путіна, якщо він вирішить розпочати конфронтацію з НАТО.

Ця ділянка місцевості є сухопутним коридором у Калінінград. Експрезидент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес також вважає, що у конфлікті із Заходом росія може увірватися в коридор одночасно зі сходу та заходу, відірвавши країни Балтії від їхніх союзників на півдні.

"Це величезна вразливість, тому що вторгнення відрізало б Литву, Латвію та Естонію від решти НАТО", — сказав Ільвес.

Такий крок також спричинив би негайне протистояння між Москвою та членами НАТО, які мають ядерну зброю, і поставив би світ на межу конфронтації, яка "закінчиться кінцем людства".

Водночас, видання зазначає, що немає причин припускати, що напад неминучий, хоча Путіну, схоже, подобається змушувати західні країни роздумувати, яким буде його наступний крок.