вівторок, 09 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нарешті: у школах не буде предмету «Захист Вітчизни», але з’явиться «Захист України»

Новини , Освіта

Нарешті: у школах не буде предмету «Захист Вітчизни», але з’явиться «Захист України»

views60

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Уряд України скасував парадигму радянських часів – вивчення предмету «Захист Вітчизни». Замість нього учні будуть вивчати саме «Захист України», який стане дійсно акцентом у конкретному предметі.

Сьогодні, 26 лютого, Уряд України ухвалив відповідну постанову. Про це повідомила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.  

Відтепер учні шкіл вивчатимуть оновлений предмет «Захист України», який обіцяють покращити за змістом і матеріально технічною базою.

«Наша освіта довго наслідувала радянську парадигму, і предмет «Захист Вітчизни»  – один із проявів цього. Це неправильно, що на п’ятому, практично шостому році війни ми досі не спромоглися замінити абсолютно радянську назву предмета «Захист Вітчизни» на «Захист України». Це важливий акцент, і я рада, що ми нарешті його поставили. Тепер не менш важливе завдання – покращувати зміст цього предмета і матеріально-технічне забезпечення шкіл», – зазначила Новосад.

Предмет «Захист України» є обов’язковим для вивчення у 10-11 класах і спрямований на надання таких знань та навичок, які допоможуть дітям навчитися діяти в надзвичайних ситуаціях. Знання вони будуть отримувати під час навчально-польових і навчально-тренувальних занять.

Міністр також анонсувала зміни у підручниках, які мають бути системними та ґрунтовними. За її словами, процес може зайняти кілька років, але зараз вся увага на якість, а не швидкість.

«Важливо, щоб цілі, які ми закладаємо у конкретний предмет, зокрема і у оновлений «Захист України», відображались і в підручниках, за якими навчаються учні. Так зміни стануть системними і ґрунтовними. Саме для цього ми розпочали зміну підходів до експертизи та виготовлення підручників. Повна трансформація триватиме декілька років, але для нас надзвичайно важливо зробити цей процес якісно», – додала Новосад.