вівторок, 28 вересня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нардепи оскаржують в КСУ положення закону про верифікацію соціальних виплат

Новини , Право

Нардепи оскаржують в КСУ положення закону про верифікацію соціальних виплат

views18

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Народні депутати України оскаржують в Конституційному суді положення законів, що стосуються обробки персональних даних та верифікації державних виплат. Нардепи просять визнати окремі положення 12 законів такими, що не відповідають Конституції України.

Про це поінформували в пресслужбі КСУ.  

У повідомленні вказано, що подання направили 54 нардепи – представники «Опозиційної платформи – За життя» і «Батьківщини» (на чолі з Юлією Тимошенко).

«До Конституційного суду України 26 лютого надійшло конституційне подання 54 народних депутатів щодо відповідності Конституції України окремих положень деяких законів щодо отримання та обробки персональних даних та здійснення верифікації та моніторингу державних виплат», – написано в повідомленні.

Такими, що не відповідають Конституції України, просять визнати окремі положення 12 законів: «Про верифікацію і моніторинг державних виплат» (у ньому передбачена масштабна перевірка соціальних виплат українцям), «Про банки і банківську діяльність», «Про державну прикордонну службу України», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та інших.

Головна претензія народних депутатів до закону про верифікацію державних виплат (пенсії, соцдопомога) є те, що він передбачає повну обробку конфіденційної інформації без згоди особи, яку перевіряють. Депутати наголошують, що, згідно з Конституцією України, це допускається лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Вони підкреслюють, що закон, який був ухвалений 3 грудня минулого року, не відповідає «легітимній меті, яка б дозволяла збір, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди». Крім того, зазначають, що у 2017 році під час верифікації житлових субсидій було виявлено тільки 3,1 млн гривень порушень (із загальної суми в більш ніж 71 млрд гривень).

«Тобто економічний ефект від верифікації житлових субсидій у 2017 році (без даних за 2 місяці) становив лише 0,004 % від витрат на ці цілі», – сказано в документі.

Також вони наголошують, що у законі не розкриваються повноваження Міністерства фінансів щодо верифікації і немає конкретизації щодо переліку державних виплат, які можуть бути предметом верифікації.

У зв’язку з цим народні обранці просять визнати неконституційними положення в 12 законах, пов’язані з верифікацією соціальних виплат.

Нагадаємо. Верховною Радою було прийнято законопроект №1231, згідно з яким вводиться верифікація пенсій та інших виплат з державного бюджету – соціальних допомог, субсидій, стипендій та інших. Верифікацію будуть зобов’язані проходити пенсіонери, студенти, громадяни, які отримують субсидії, матері-одиначки та інші пільговики. Перевірка планується за допомогою спеціальної автоматичної бази даних.

Коментарi (0)