субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нардепи провалили голосування по зверненню до президента щодо позбавляння Аксьонова громадянства

Олександр Слов'янець


Політика

Нардепи провалили голосування по зверненню до президента щодо позбавляння Аксьонова громадянства

views711

20.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

 

Народні депутати України  провалили голосування по зверненню до президента, щодо припинення громадянства Андрія Аксьонова, який нещодавно виграв проміжні вибори на окрузі 50, що на Донеччині.

 

Скандал з кандидатом та  його перемогою на виборах стався через причетність останнього до організації псевдореферендуму у 2014 році та російського громадянства Аксьонова.     

    

За пропозицію направити запит Романа Лозинського (фракція «Голос»)  до президента  України щодо припинення громадянства Андрія Аксьонова проголосувало лише 203 нардепи. Цікаво, що за пропозицію направити запит до президента проголосували деякі депутати з ОПЗЖ. Це пов’язують з тим, що існує політичне протистояння між партією «Порядок», під прапорами якої йшов Аксьонов на вибори та ОПЗЖ.   

 

 

Громадянство РФ, «референдум», кримінальні справи та проросійська позиція   

      

Про те, що в Аксьонова є громадянство РФ повідомляв   ще у 2017 році Дмитро Лубінець – на той час депутат від БПП. Наразі Лубінець входить до депутатської групи «За майбутнє».

 

 Аксьонова пов’язували з організацією так званого референдуму 11 травня 2014 року на території селища Новодонецьке. Цей населений пункт не був захоплений російськими гібридними силами, тому казати, що хтось чинив тиск, немає жодного сенсу.   

Після того, як почалися активні бойові дії на Донеччині, Аксьонов втік до Криму. Там він і отримав паспорт громадянина РФ, про який заявляв нардеп від БПП.     

 

У 2015 році, коли він був мером селища Новодонецьке, стався конфлікт між учасниками патріотичного автопробігу та ним. Аксьонов назвав учасників акції «говономутами». Потім він  заявив, що якщо мешканці скажуть, що «треба залишитися в Росії» – він погодиться.

 

 У вересні 2017 року на сесії міської ради Добропілля Аксьонов не підтримав пропозиції вшанувати пам’ять загиблих бійців АТО хвилиною мовчання. На той час він був обраний міським головою Добропілля.

  

У 2018 році мер Добропілля був затриманий правоохоронцями по кримінальній  справі, яка не стосувалася організації так званого  «референдуму». Його підозрювали у  підробленні документів та  розтраті майна. Після цього Аксьонов втік з країни. Його було оголошено у розшук. Потім повернувся, а свою відсутність пояснював тим, що лікувався за кордоном.

 

Наразі виданню «Патріот Донбасу» відомо, що громадські організації учасників російсько-української війни Донеччини готують звернення до народних депутатів та в інші державні органи, щодо Аксьонова.

 

За даними LB.ua президент готує указ щодо позбавлення громадянства трьох осіб, які ймовірно причетні до контрабанди та у яких є подвійне громадянство.

Коментарi (0)