понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нам потрібно домовитися про транзит газу, і це є пріоритетом – Зеленський про розмову з Путіним

За кордоном , Новини

Нам потрібно домовитися про транзит газу, і це є пріоритетом – Зеленський про розмову з Путіним

views51

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з президентом Естонії Керсті Кальюлайд відкрив ще одну деталь телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.

Він заявив, що вони обговорювали питання підписання нового договору про транзит газу до Європи і назвав це пріоритетом для України та безпекою для Європи.

«Ми обговорювали питання, що закінчується рік, і нам потрібно усім домовитися про підписання нового довгострокового газового договору, транзитного договору. Для нас це є пріоритетом, і не тільки для України, це енергетична безпека для всієї Європи», – сказав Зеленський на брифінгу після зустрічі з президентом Естонії.

Нагадаємо. Президент РФ Володимир Путін раніше заявляв про ризик припинення транспортування газу через територію України, сказав, що претензії України – це несумітниця і додав, що ніяких переговорів не буде, поки Україна не відмовиться від будь-яких претензій до Газпрому.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що ГТС України повністю залежить від Росії.

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко у відповідь сказав, що Україна не відмовлятиметься від судового позову до «Газпрому». Компанія має на меті продовжувати відстоювати свої інтереси в суді.

Глава Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що українська держава готова до припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року.