понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Нам доведеться навчитися жити в новій реальності: маски стануть буденністю, а захворіти можна повторно

Нам доведеться навчитися жити в новій реальності: маски стануть буденністю, а захворіти можна повторно

views78

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Використання медичних масок має увійти в буденність і це стане не просто звичкою, а новою реальністю для людства через пандемію коронавірусу COVID-19. Вірус може бути зупинений лише тоді, коли про нього дізнаються все і розроблять вакцину. Поки що немає гарантії навіть повторного зараження людини, що вже перехворіла – антитіла з’являються не у всіх.

Про такі не дуже оптимістичні перспективи на найближче майбутнє розповіли представники Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Виконавчий директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я Майкл Райан, провідний спеціаліст ВООЗ по COVID-19 Марія ван Керкхов у коментарі CNBC заявила, що проведені дослідження не дали гарантії того, що людина, яка вже одужала, не захворіє знову.

«Що стосується одужання і повторного зараження COVID-19, то у нас, я вважаю, немає відповіді на це питання. Це на даний момент невідомо», – сказала вона.

Згідно з проведеним у Шанхаї дослідженням, частина пацієнтів, що вилікувалися, не мали відповіді антитіл, а інші, навпаки, мали високий рівень відповіді. За її словами, навіть це не означає наявність імунітету до повторного зараження COVID-19 у другої частини обстежених.

Марія ван Керкхов наголосила, що потрібно провести більше обстежень тих людей, які одужали від COVID-19, щоб зрозуміти, чи створюється у перехворілих імунітет і у разі його наявності дізнатися, як довго він може захищати людину.

Водночас, спеціальний представник Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань пандемії коронавірусу Девід Набарро в інтерв’ю ВВС заявив, що медичні маски мають увійти в життя людей на довгий час.

Він пояснив, що доказів зниження ризиків зараження від носіння масок немає, але сам цей факт заспокоює і дає впевненість мільйонам людей в захисті хоч б на той час, поки не буде знайдена вакцина від коронавірусу.

«Я впевнений, що деяка форма захисту особи стане нормою, не в останню чергу, щоб заспокоїти людей», – сказав він.

І підкреслив, що люди повинні звикнути до нового способу життя після пандемії та тримати дистанцію.

«Так, ми повинні будемо носити маски. Так, повинно бути більше фізичного дистанціювання. Так, ми повинні захищати вразливих. Найголовніше, ми всі повинні навчитися переривати передачу», – додав він.

За словами доктора Набарро зупинити вірус можна буде лише тоді, коли стане відомо, як він себе проявляє. І назвав сьогоднішню боротьбу з захворюванням – революцію, порівнявши з холерою та СНІДом.

«Це революція. Як це трапилося, коли в 1850 році було виявлено, що брудна вода стала джерелом холери. Або, як і 25 років тому, ми всі дізналися про ВІЛ/СНІД і його зв’язок з сексом. Ми змінилися, адаптувалися і навчилися жити з цими новими реаліями. Ми також повинні змиритися з новою реальністю життя з COVID-19», – додав він.

Доктор Набарро не очікує, що коронавірус повністю зникне, поки не буде розроблена вакцина, і це вбиває надії на відновлення нормального життя.

«Ми думаємо, що це вірус, який буде ще довго переслідувати людську расу, поки ми всі не зможемо отримати вакцину, щоб захистити нас», – сказав він.

За його словами, новий коронавірус веде себе не як грип, який викликає хворобу «хвилями» – він є постійною загрозою. У ВООЗ є побоювання, що коронавірус викличе другу хвилю інфекцій, але в результаті будуть ослаблені заходи з блокування й відновиться локальна передача.

Наразі невідомо також, чи відреагує коронавірус на сезонні зміни погоди, як той же грип. Проте у деяких експертів є надія, що підвищення температури може його подавити.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі