п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Найбільш резонансна справа по сприянню терористам «зависла» у суді Слов’янська: подробиці

Політика

Найбільш резонансна справа по сприянню терористам «зависла» у суді Слов’янська: подробиці

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Одна з найрезонансніших судових справ щодо чиновника зі Слов’янська Віктора Воропаєва, який обвинувачується у сприянні терористам та посяганні на територіальну цілісність України, з вересня минулого року не розглядається по суті.

На резонансність цієї справи вказує те, що судове засідання колись відвідували представники ОБСЄ. Про Віктора Воропаєва згадували під час форуму ветеранів російсько-української війни у Слов’янську.

У фігуранта справи вже закінчився термін запобіжного заходу – особисте зобов’язання. Це сталося ще на початку листопада минулого року. Він продовжує працювати заступником міського голови міста.  

10 лютого справа знову не слухалася. Чому справа «зависла» у суді, розбиралося видання «Патріот Донбасу».

Про що ця справа

У справі розглядаються події 28 квітня 2014 року, коли депутати міської ради ухвалювали на сесії незаконні рішення: про організацію так званого «референдуму», про надання ватажку бойовиків В’ячеславу Пономарьову владних повноважень. Особисто під терориста депутати вигадали нову посаду – «голова виконкому». Крім того, депутати ухвалили рішення про створення «народної дружини» й тим самим легалізували бойовиків Гіркіна.

Особисто Воропаєв був головуючим на цій сесії, хоча на той момент секретарем міської ради був Олександр Самсонов. Під час сесії Самсонов знаходився на лікарняному.

Згідно з лінгвістичною експертизою, яка вже була озвучена прокурором у суді, Воропаєв спонукав і схиляв депутатів до прийняття незаконних рішень.

Ось одна цитата з експертизи:

«Особа, голос якої схожий на Пономарьова, висуває вимоги, примушує присутніх прийняти зазначені рішення. Особа, голос якої схожий на голос Воропаєва, погоджуючись з вимогами особи, голос якої схожий на голос Пономарьова, активно підтримує її, активно спонукає та схиляє присутніх до прийняття рішень. В тому числі до визнання створеної на території України «ДНР» через організацію референдуму для населення».

На той час, коли сторона обвинувачення надавала суду висновки лінгвістичної експертизи, ще не було експертизи, яка б доводила, що це голоси Пономарьова та Воропаєва. Саме на це вказувала адвокат обвинуваченого Юлія Семенчук. І саме тому у висновках експертів є таке формулювання: «особа, голос якої схожий».

Треба зазначити, що у стенограмі є і висловлювання й інших депутатів і чиновників міської ради, які були на сесії 28 квітня 2014 року. Більш детально про це є у матеріалі:

«Суд по справі Віктора Воропаєва: прокурор озвучив докази того, як у Слов’янську здавали Україну». 

Результати експертизи, прокуратура мала б надати наприкінці вересня. Але після 1 вересня не було жодного судового засідання, де б справа розглядалася по суті.  Прокурор Калмаков ще у вересні підтвердив, що така експертиза вже є.  А судових засідань з того часу нема. 

Чому не відбувалися засідання?

Хворів фігурант справи, його адвокат Семенчук не прибула на судове засідання. Потім захворіла одна з суддів колегії. Довготривалу хворобу судді підтвердили власні джерела у Слов’янському міськрайонному суді.

Минуле судове засідання відбулося, але на ньому лише узгоджували дати наступних засідань.

На 10 лютого було призначене чергове слухання справи. Але воно не відбулося. Голова колегії суддів, яка розглядає цю справу, Сергій Пронін пояснив, що один з суддів знаходиться у нарадчій кімнаті, де готує ухвалу по іншій справі.

Попередження вже було 

Наприкінці минулого року у Слов’янську відбувся форум ветеранів російсько-української війни. На цьому форумі лунали прізвища Штепи та Воропаєва як людей, по яким розгляди справ у судах затягуються.  Там же лунали заяви про те, що відсутність покарання для зрадників може привести до радикальних дій ветеранів.               

Дві цитати учасників форуму, які відображають думки у ветеранській спільноті.  

Анатолій Тішаков – голова спілки учасників АТО Слов’янська:

«Через наше недосконале законодавство в умовах війни ми маємо, не те що за ґратами, не те що засудженими, а при владі тих, хто у 2014 році відкрито підтримував Росію та їх найманців. Тому ми, які зі зброєю у руках захищали Україну, ті, хто бачив смерть своїх побратимів, патріоти України маємо повне моральне право захищати країну і не дати здійснитися цьому реваншу, усіма доступними нам способами».

Четверев Геннадій – голова громадської спілки «Захисники Донеччини»: 

«Не змушуйте нас використовувати більш радикальні дії. Бо вам потім буде стидно відкривати на нас справи. Але ви нас змушуєте це робити. Тому, прошу вас, зробіть так, щоб ми сиділи вдома, займалися з дітьми, читали книги…»

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі