субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
«Нафтогаз» знову судитиметься з Росією і «Газпромом»

Економіка , Новини , Політика

«Нафтогаз» знову судитиметься з Росією і «Газпромом»

views106

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

НАК «Нафтогаз України» планує подати нові позови до Росії. Цього разу мова йде про втрачені активи в Криму. Крім того, «Нафтогаз» буде судитися з російським монополістом «Газпромом».

Про це повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко на своїй сторінці в Фейсбук.

Він заявив, що почалася робота над перспективою нових судів з Газпромом.

«На цьому тижні ми завершуємо підготовку до чергового поданням документів в рамках арбітражного процесу проти Російської Федерації щодо активів в Криму. Цей арбітражний процес триває вже кілька років», – зазначив Вітренко.

Глава «Нафтогазу» пояснив, що цей позов буде поданий саме проти Росії, а не проти «Газпрому». Таким чином, цей арбітраж не підпадає під угоду про врегулювання з російською компанією, яка була укладена в грудні 2019 року.

Вітренко наголошує, що сума компенсацій за втрату активів в Криму складе «близько $ 8 млрд плюс відсотки».

Більш того, за його словами, позови можуть подані й проти «Газпрому». Наприклад, мова йде про невирішені питання, які стосуються можливості перенесення точок передачі газу на кордон Росія-Україна за поточними контрактами європейських компаній; складність експорту газу незалежними газодобувними компаніями РФ; складність транзиту середньоазіатського газу по території РФ і отримані «Нафтогазом» збитки від участі Газпрому в боргових зобов’язаннях компанії «Росукренерго».

«Вирішення цих проблем дозволить нам отримати додаткові мільярдні доходи від транзиту; зниження ціни на газ в Україні на 25% навіть без прямих поставок з боку Газпрому і без політично мотивованою корупції, яка може бути з цим пов’язана; мільярди доларів компенсації за втрати від операцій з борговими зобов’язаннями Росукренерго», – сказав він.

Крім того, він наголошує, що скарга може бути подана в європейський антимонопольний орган (з перспективою судового процесу в суді ЄС) або ж позови подадуть в міжнародний арбітраж в Цюріху за новим контрактом про транзит і міжнародний арбітраж в Стокгольмі за контрактом між «Нафтогазом» і «Газпромом» з переуступки боргових зобов’язань «Росукренерго».

Вітренко підкреслює, що саме його команда є і була ключовим учасником процесу.

«Але якщо хтось вважає, що росіяни заплатили і уклали новий контракт передусім через домовленості політичного керівництва держави, у нас зараз буде чудова можливість це перевірити».

Вітренко згадав лист прем’єр-міністра України до Наглядової ради Нафтогазу, де було вказано, що домовленості з «Газпромом» стали можливими «завдяки досягнутим політичним керівництвом держави домовленостей на міждержавному рівні». Тож закликає владу зробити подальші кроки на міжнародному рівні щодо сплати компенсації.

«Якщо це означає віру в те, що такі домовленості мали визначальну роль, то було б добре, якби політичне керівництво держави просто зараз досягнуло домовленості на міждержавному рівні щодо сплати нам Росією компенсації за втрату активів у Криму (приблизно 8 млрд дол включно з відсотками). Тоді ми б зекономили на витратах на юристів та на ненависні всім премії. Ну а якщо для цього потрібно, як минулого разу, спочатку виграти арбітраж, потім апеляцію, заарештувати активи закордоном і впритул наблизитися до примусового стягнення, то потрібно всім усвідомити визначальну роль саме Нафтогазу у цьому процесі», – пише Вітренко.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі