вівторок, 18 травня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НАБУ та Адмінсуд перевірять незаконні витрати коштів з фонду боротьби з COVID-19 (документ)

COVID-19 , Економіка

НАБУ та Адмінсуд перевірять незаконні витрати коштів з фонду боротьби з COVID-19 (документ)

views8

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Народні депутати з фракції «Європейська Солідарність» прийшли до НАБУ з вимогою провести розслідування незаконних витрат державних коштів з фонду боротьби з коронавірусом. Крім того, буде звернення до адміністративного суду щодо законності дій уряду Зеленського із перерозподілу цих коштів.

Про це сказала народний депутат Вікторія Сюмар в коментарі журналістам перед подачею депутатського звернення до Національного антикорупційного бюро.

Сюмар зазначила, що сьогодні епідемія COVID-19 в Україні, вочевидь, вже вийшла з-під контролю влади. Навесні було створено спецфонд для боротьби з COVID-19.

«І коли парламент створював цей фонд, це було зроблено спеціальним законом. Фонд нараховував майже 66 мільярдів гривень», – сказала вона.

Народна депутатка наголосила, що у законі дуже чітко прописано, на що можуть бути спрямовані ці гроші.

Зокрема це:

  • додаткові доплати до заробітної плати медичним працівникам;
  • надання грошової допомоги громадянам похилого віку, особливо якщо їх здоров’ю зашкодила хвороба;
  • надання одноразової допомоги родинам тих медичних працівників, які померли від цієї хвороби.

Сюмар додала, що кошти фонду також передбачались на надання відповідного транспорту Пенсійному фонду, надання кредитів з державного бюджету та програм для підприємств, які постраждали внаслідок епідемії і «всі ці речі чітко прописані в законі».

«Далі Кабінет міністрів України своєю постановою перерозподіляє ці гроші міністерству інфраструктури України. Станом на зараз, як нам говорить Рахункова палата, 35 мільярдів із 66 мільярдів були спрямовані на міністерство інфраструктури», – підкреслила Вікторія Сюмар.

Народна депутатка підкреслила, що уряд перевищив свої повноваження, коли своєю постановою перерозподілив кошти із коронавірусного фонду на зовсім інші цілі.

«Міністерство інфраструктури точно не входить до переліку тих структур, які можуть протистояти епідемії COVID-19. І те, що ці гроші саме через акт Кабінету Міністрів пішли на дороги, чого в законі немає і близько, це ніяк не пов’язано з протидією епідеміі – ми вважаємо, що в цьому є дуже серйозні корупційні підстави. На дорогах найлегше красти і закопати ці гроші в асфальт», – сказала Сюмар.

І нагадала, що саме зараз ці гроші могли б допомогти впоратися із навантаженням на лікарні та лікарів, коли вже почалася друга хвиля коронавірусу.

«Зараз цих коштів критично не вистачає для розгортання лікарень третьої хвилі, закупівлі кисневих концентраторів. Зрештою для того, щоб мотивувати медичних працівників працювати в цих лікарнях третьої хвилі. Бо для того, щоб їх розгорнути, мало закупити тільки ліжка. Необхідно мати людей», – наголосила представниця фракції.

Сюмар зазначила, що «ці гроші мали б бути спрямовані на цілі, передбачені законом України, за який голосували всі фракції, а не так, як це зробив Кабінет Міністрів».

«Тому ми хочемо, щоб НАБУ перевірила ці факти. Мали б порушити справу і проводити розслідування», – зазначила Вікторія Сюмар.

Паралельно зі зверненням до НАБУ депутати звернуться до адміністративного суду з приводу дій Кабінету міністрів.

«Адмінсуд має оцінити законність дій Кабінету міністрів України, який своєю постановою перерозподілив кошти на ті пункти, які не були передбачені законом України», – повідомила Вікторія Сюмар.

Коментарi (0)