понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
НАБУ працює лише в інтересах впливових олігархів

Економіка

НАБУ працює лише в інтересах впливових олігархів

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Український політолог Петро Олещук висловив думку, що правоохоронні та антикорупційні органи працюють більше за вимогою влади та впливових олігархів, а не за законом.

За словами Олещука, українські правоохоронці проявляють надзвичайну оперативність, коли постає питання інтересів олігарха Ігоря Коломойського. За приклад політолог бере ситуацію з «Приватбанком», коли НАБУ вилучало документи, які мали б захистити банк від Коломойського у суді, а також справу про «Роттердам+». Нагадаємо, що після введення формули «Роттердам+» Коломойський втратив дуже багато грошей.

«Цікава справа – Коломойський vs «Приватбанк». З ініціативи НАБУ юристів, які захищають інтереси державного банку, змушують «розкрити карти» щодо їх позиції. Що може бути краще для Коломойського, ніж знати – на чому саме базується юридична позиція противника. Взагалі дуже специфічна ситуація – держорган (НАБУ) діє проти держбанків «Приватбанк» на користь олігарха», – заявив Олещук.

Така сама ситуація спостерігається і у розслідуванні справи «Роттердам+».

«Загальновідомо, що Коломойський був дуже «ображений» на авторів так званої формули «Роттердам+», яка суттєво впливала на прибутковість його феросплавного бізнесу. І ось – вже 8 серпня 2019 детективи НАБУ повідомили шести особам, «причетним до впровадження так званої формули «Роттердам +», про підозру у вчиненні дій, «в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків». Правда, потім все виявилося не зовсім так, як у початковій версії. зокрема, НАБУ вже повідомило, що до самій формулі «Роттердам+» вони претензій не мають, вважають її цілком ринковою і виправданою, а є питання тільки до обґрунтованості включення «вартості доставки» вугілля… Ймовірно, і цю претензію знімуть – бо всі розуміють, що вугілля в ТЕС треба довезти. Але в будь-якому випадку, тут вже «ефективність» і швидкість слідчих дій не може не впасти в око», – додав політолог.

Саме ці аргументи він вважає доказом того, що українські правоохоронні органи працюють не для захисту громадян та закону, а для захисту впливових олігархів.

«Українська влада сама себе таким чином позиціонує – правоохоронні та антикорупційні органи працюють не стільки по закону, скільки на вимогу влади та наближених до неї олігархів», – підсумував Олещук.