п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На засіданні фракції «СН» Зеленський агітував за «недоопрацьований» земельний закон – Верещук

Новини , Право

На засіданні фракції «СН» Зеленський агітував за «недоопрацьований» земельний закон – Верещук

views92

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Засідання фракції «Слуга народу», яке відбулось вранці в середу, було присвячено обговоренню проекту закону № 2178-10. На ньому президент країни Володимир Зеленський переконував депутатів підтримати законопроект під час голосування у парламенті. Це стало відомо від однієї з депутаток партії, представниці Кабміну у ВР, Ірини Верещук.

Пані Верещук повідомила в кулуарах Ради після засідання, що президент переконував підтримати законопроект, запропонований депутатом Сольським. Але, на її думку, всі внесені до парламенту законопроекти, які стосуються земельної реформи, потребують подальшого опрацювання. Вони не готові до того, щоб виносити їх на голосування та прийматись навіть у першому читанні. Впровадження ринку землі надто важливе, тому треба приділити особливу увагу тому, на яких засадах воно відбуватиметься.

Розгляд у першому читанні законопроекту № 2178-10 заплановано на сьогодні, 13 листопада. Він передбачає відкриття ринку земель сільгосппризначення з 1 жовтня наступного року.

Як запевнював президент Зеленський, згідно з цим законом, землю зможуть купувати виключно українські громадяни. Він обіцяв винести на всеукраїнський референдум питання, чи матимуть таке право іноземці. У разі згоди у законопроект щодо ринку землі буде внесено пункт, згідно з яким іноземці отримають право купувати українські землі, земельні ділянки…

Тим часом фракція «Слуга народу» говорить про те, що немає закону щодо референдуму, а проект закону про продаж землі має бути ухвалено, незважаючи на ризики.

«Референдум у будь-якому випадку не може бути між 1-м і 2-м читанням, тому що ще немає закону про референдум, і ми маємо прийняти закон про референдум, а тоді його застосовувати… Зрозуміло, що тут є загрози і ризики, і ми їх відчуваємо, розуміємо і співрозділяємо. Однак, я вважаю, що все-таки краще, щоб ми на сьогодні проводили цю дискусію предметно по кожній статті, аніж говорили в цілому загальними фразами, як ми це робимо уже 20 більше років», – заявила Верещук.

Нагадаємо. Майже по всіх областях України пройшли акції про заборону продажу землі. Аграрії у 13 областях виходили зі своєю технікою й перекривали траси. Сьогодні під Верховну Радою проходить мітинг.  Протестувальники – представники громадської спілки «Всеукраїнська аграрна рада» – принесли під Верховну Раду труну з трупом свині. На труну поклали вінки з написами про похорон української землі.

Активісти виступають проти ухвалення закону про ринок землі.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі