понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Запоріжжі СБУ викрили сепаратистів, які планували створити «органи радянської влади» (відео)

Події

На Запоріжжі СБУ викрили сепаратистів, які планували створити «органи радянської влади» (відео)

views91

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На Запоріжжі Служба безпеки України припинила діяльність угруповання проросійських сепаратистів, учасники якого за замовленням російських кураторів пропагували ідею відродження СРСР і планували створити так звані «органи радянської влади».

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Стало відомо, що учасники групи входили до одного з проросійських радикальних рухів, який виступає за «відродження оновлених республік СРСР». За замовленням проросійських кураторів, сепаратисти мали агітувати населення за повернення у «правове поле СРСР». Планувалося через процедуру так званого «народовладдя» сформувати органи радянської держвлади.

Слідчими СБУ встановлено, що зловмисники мають наміри провести так звані «всесоюзні вибори» з метою створення альтернативних органів управління всіх рівнів. Кінцевою метою учасників радикального руху є відновлення СРСР через проведення «відкритого волевиявлення народу»,після якого офіційна влада України має скласти повноваження на користь новообраної радянської влади.

За інструкціями кураторів з РФ, сепаратисти мали звернутися до органів влади з офіційними заявами про нібито бажання громадян відновити Українську РСР. Співробітниками СБУ було задокументовано, що організатор українського осередку руху подала офіційну заяву до державних органів влади з вимогою відкриття виборчої дільниці в одному із селищ Запоріжжя для проведення так званого «волевиявлення», а також фінансування за рахунок місцевого бюджету та сприяння проведенню «виборів».

Під час обшуку за місцем проживання зловмисниці було вилучено комп’ютерну техніку, агітаційні матеріали та документацію з підтвердженням злочинної діяльності.

У межах раніше розпочатого кримінального провадження за ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України, тривають оперативно-слідчі дії.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі