середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На вільній Донеччині без державної підтримки людям доведеться дивитися сепаратистські канали

Суспільство , Технології

На вільній Донеччині без державної підтримки людям доведеться дивитися сепаратистські канали

views90

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Журналісти звернулися до голови Нацради з проханням підтримати провайдерів в районі проведення ООС. Вони зазначили, що у звільнених від російської окупації місцях досі працюють сепаратистські канали телебачення, а людям просто доведеться дивитися саме їх.

Про це повідомляє Східний варіант.

Асоціація правовласників і постачальників контенту, як професійне об’єднання суб’єктів господарювання в конвергентних сферах телебачення і телекомунікацій, звернулася до голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк і віце-прем’єр-міністра України – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова з проханням ініціювати заходи щодо державної підтримки провайдерів в зоні прийому передавачів ОРДЛО стандарту DVBT2.

«Коронакриза, підвищення роялті від основних постачальників контенту на 30% з 2021 поставила на грань банкрутства і припинення діяльності провайдерів аналогового кабельного ТБ. Через зростання собівартості послуг, провайдери змушені збільшувати тарифи для споживачів, що спонукає абонентів переходити на безкоштовний цифровий ефір. Особливо критична ситуація склалася на сході України в районі проведення ООС», – йдеться у зверненні ВПК.

Зазначається, що Асоціація провела вибірковий моніторинг (шляхом опитування) стану аналогового і ефірного мовлення в окремих населених пунктах Слов’янськ, Маріуполь, Часів Яр, Соледар, Вугледар, Добропілля з 1 по 5 листопада.

Було встановлено, що у вказаних містах досі існує для перегляду безкоштовне російське телебачення так званих «ДНР/ЛНР».

При цьому вказується, що з 2021 року вітчизняні провайдери повинні підвищити свої тарифи до 99 грн для абонента в місяць за доступ до пакету українських телеканалів. При цьому у 2017 році середня абонентська плата за програмні послуги в таких містах для жителів становила близько 35 грн за доступ до 30-60 телеканалам.

«Ситуація ускладнюється ще й тим, що в ООС спостерігається хронічна затримка заробітної плати працівникам на містоутворюючих підприємствах, що обумовлює дуже низьку платоспроможність населення», – йдеться в повідомленні.

В результаті може скластися ситуація, коли сотні тисяч глядачів можуть перейти у ворожий інформаційний простір, а інші заходи (зміна модуляції українського Т2, будівництво веж, аудит системи глушіння тощо) вимагають значного часу.

Саме через це ВПК просить надати державну допомогу провайдерам програмної послуги, які працюють в зазначеному районі:

  • Передбачити в Державному бюджеті України на 2021 кошти на допомогу провайдерам програмної послуги, які здійснюють діяльність в районі проведення ООС і тим, які знаходяться в зоні прийому передавачів ОРДЛО в стандарті DVBT2.
  • Спільно з іншими державними органами та громадськістю розробити механізм надання такої допомоги.
  • Затвердити перелік підприємств, які потребують допомоги в районі проведення ООС в зоні прийому передавачів ОРДЛО стандарту DVBT2.

За експертною оцінкою ВПК, мінімальний обсяг державної допомоги, який може уповільнити зростання абонентської плати й утримати глядачів на українському системах телебачення в рік може скласти орієнтовно 27 млн ​​грн, з них для міст з населенням до 50 тис. – 9 млн грн.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі