п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На установчому саміті Grain from Ukraine кілька країн оголосили про виділення мільйонів євро

Світлана Макарова


Економіка , Політика

На установчому саміті Grain from Ukraine кілька країн оголосили про виділення мільйонів євро

views135

27.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Продовольча ініціатива України Grain from Ukraine ("Зерно з України"), спрямована на подолання зернової кризи в африканських країнах, на першому саміті зібрала $150 мільйонів від понад 20 країн-учасниць та ЄС.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на пресконференції з нагоди установчого саміту зернової ініціативи Grain from Ukraine.

Бельгія оголосила, що зробить внесок у розмірі 10 млн євро. Присутній на саміті у Києві глава бельгійського уряду Александр де Кроо зазначив, що започаткована Україною ініціатива  допоможе задовольнити продовольчі потреби людей у ​​світі та стабілізувати ціни.

Президент Франції Еммануель Макрон у онлайн-зверненні до саміту повідомив, що Франція виділить 6 млн євро на додачу до 14 млн, виділених раніше Всесвітній продовольчій програмі ООН. 

Канцлер Австрії Александр Шалленберг повідомив, що його країна надасть додаткові 3,8 млн євро для доставки зерна з України до Судану та Ефіопії.

Польща виділить 20 млн євро на підтримку програми "Зерно з України", повідомив глава польського уряду Матеуш Моравецький.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте оголосив про виділення 4 млн євро.

Угорщина виділить $3,5 млн на транспортування продовольства з України в рамках ініціативи, а також забезпечить логістичну підтримку.

Міністр міжнародного розвитку Канади Гарджіт Саджан від імені прем'єр-міністра Джастіна Трюдо оголосив, що Канада надає Всесвітній продовольчій програмі фінансування у розмірі 30 млн канадських доларів для доставки партій українського зерна в рамках ініціативи.

Японія надасть термінову грантову допомогу у розмірі $14 млн для передачі в Сомалі через Всесвітню продовольчу програму ООН української пшениці.

Крім того, Німеччина внесе 15 мільйонів євро до ініціативи "Зерно з України".

Нагадаємо, Україна запустила ініціативу Grain from Ukraine у День пам’яті жертв голодоморів, згідно з якою до 60 суден з українським зерном зможуть бути відправлені до найбідніших країн Африки та Азії.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі