п’ятниця, 09 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На українських КПВВ роздають продукти людям, які не змогли перетнути лінію розмежування

Суспільство

На українських КПВВ роздають продукти людям, які не змогли перетнути лінію розмежування

views77

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На українських контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування волонтери починають роздачу продуктово-продовольчих наборів. Через блокування в’їзду/виїзду з боку окупантів багато людей застрягли на КПВВ і вже не мають при собі елементарних речей.

Про це розповіли в БФ «Право на захист».

Допомога призначена тим, хто не зміг перетнути лінію розмежування і змушений затриматися в районі КПВВ.

«З моменту введення карантину ми надали юридичні консультації сотням людей, які не змогли потрапити до своїх домівок по обидва боки лінії розмежування. Часто вони змушені були затримуватися і ночувати на КПВВ або в населених пунктах неподалік, не плануючи такої затримки спочатку. Наш щоденний досвід показує, що в таких умовах люди потребують елементарному: їжі, воді, можливості зігрітися. Тому зараз ми спільно з партнерами з консорціуму Access, будемо надавати і гуманітарну допомогу. Адже тих, хто її потребує, чимало», – відзначили в організації.

Читайте також: День відкриття КПВВ: що відбувалось у «Щасті», «Золотому» та Станиці Луганській (фото)

Продуктово-продовольчі набори отримуватимуть люди, які через затримку на КПВВ не змогли повернутися на місце постійного проживання. У кожному з пакетів – денний запас продуктів і засобів гігієни для однієї людини.

Монітор БФ «Право на захист» Катерина Рачинська розповіла, що ці набори дуже важливі, оскільки люди можуть потребувати, наприклад, їжі, і не мати можливості її купити.

«У багатьох з них хронічні захворювання, наприклад, цукровий діабет, тому регулярно приймати їжу їм просто необхідно! Часто додому повертаються і ті, хто перебував у місцях несвободи. Вони їдуть без їжі і зимового одягу. Насувається зима, тому гарячий суп, чай і теплий плед будуть дуже в допомогу», – зазначила вона.

Читайте також: У Кремлі заявили, що не збираються впливати на ОРЛО для відкриття КПВВ

Всього волонтери роздадуть 1000 таких наборів.

Нагадаємо. Україна прийняла рішення з 10 листопада відновити роботу всіх КПВВ на Донбасі. Однак з боку окремих районів Донецької області працюватиме тільки КПВВ «Оленівка» (по понеділках і п’ятницях) на дорожньому коридорі з КПВВ «Новотроїцьке». Пропуск через КПВВ «Майорське», «Мар’їнка» і «Гнутове» і надалі буде заблоковано. З боку ОРЛО працює КПВВ у Станиці Луганській. 

Також 10 листопада українська сторона відкрила КПВВ у Луганській та Донецькій областях. У Луганській області відкрилися два нових КПВВ «Щастя» та «Золоте».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі