п’ятниця, 20 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На проросійському мітингу у Болгарії з ратуші намагалися зірвати прапор України

Світлана Макарова


За кордоном , Політика

На проросійському мітингу у Болгарії з ратуші намагалися зірвати прапор України

views974

12.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

У середу, 11 травня, болгарська проросійська партія "Възраждане" провела антиурядові протести в Софії, Варні та кількох інших містах країни, вимагаючи відставки уряду Кирила Петкова.

Про це повідомляє "Свободна Европа".

Демонстрацію в столиці запланували на 18:30 перед Національними зборами. Невдовзі після 20:00 мітингувальники підійшли до будівлі Софійського муніципалітету на вулиці Московській, де зробили невдалу спробу зняти український прапор з фасаду.

Його повісили там за рішенням Софійської міської ради як символічний жест на підтримку України в її опорі проти неспровокованого військового вторгнення, розпочатого росією 24 лютого.

Голова партії Костадін Костадинов був на місці події. Тиждень тому його однопартійці ненадовго зняли український прапор з фасаду, після чого міські чиновники швидко замінили його на новий. Тоді активісти "Възраждане" скористалися драбиною, щоб дістатися до прапора. Їхню акцію не зупинила поліція, яка охороняла будівлю.

Однак у середу поліцейські утворили кордон перед Софійським муніципалітетом, що викликало короткочасну напруженість. Відбулася навіть фізична сутичка з протестувальниками та невдала спроба перекинути автобус жандармерії кількома прихильниками "Възраждане".

Під час демонстрації перед парламентом зібралися десятки проросійських протестувальників. Цього разу вони не мали при собі російські прапори, а лише болгарські та партійні. Протестувальники скандували заклики до відставки Кирила Петкова.