вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На пенсію у 69: чи варто Україні брати приклад з Німеччини?

Економіка , Суспільство , Право

На пенсію у 69: чи варто Україні брати приклад з Німеччини?

views126

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Експерти Німецького федерального банку (Бундесбанку) вважають за необхідне збільшити вік виходу на пенсію до 69 років і 4 місяців для тих, хто народився в 2001 році або пізніше. Вони, переконані, що в країні зростає тривалість життя.

За словами дослідників, пенсійний вік потрібно підвищити до 69 років і 4 місяців. Це дозволить зменшити тиск на систему пенсійного страхування.

«Через демографічний розвиток система пенсійного страхування, яка базується на розподілі коштів, опиниться в майбутньому під сильним тиском, особливо починаючи з середини 2020-х років», – йдеться в щомісячному звіті Бундесбанку.

У Німеччині пенсійна система працює таким чином, що вік виходу на пенсію для народжених у різні роки становить різні показники. Наприклад, народжені до 1947 року на пенсію виходять у 65 років, народжені в 1947 році – у 65 років і 1 місяць тощо. Останнім у таблиці вказано 1964 рік: ті, хто народився в цей рік або пізніше, зможуть вийти на пенсію в 67 років. Процес підвищення пенсійного віку для жителів Німеччини триває вже пару десятків років і, можливо, продовжиться й далі.

А що в Україні?

Вже зараз отримати пенсію в Україні стає ще складніше. Відтепер, щоб вийти на заслужений відпочинок, людині необхідно офіційно пропрацювати 26 років. Якщо людині не вистачило стажу, але вона все одно хоче піти на пенсію, їй будуть платити мінімальні виплати.

Про це повідомила заступник начальника Головного управління пенсійного фонду в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук.

Згідно з пенсійною реформою, на сьогоднішній день право на призначення пенсій у 63 роки мають ті особи, трудовий стаж яких становить від 16 до 26 років.

«Законодавством передбачено також і призначення пенсій в 63 роки, але при наявності меншої кількості страхового стажу. На сьогоднішній день право на призначення пенсій в 63 роки мають ті особи, у яких стаж становить менше 26 років, від 16 до 26 років», – розповідає Наталія Корнійчук.

Нагадаємо. В проект бюджету-2020 року, який був проголосований Верховною Радою в першому читанні, дійсно закладено зростання пенсій. А на фінансування Пенсійного фонду документ передбачає виділення всього 172,6 мільярдів гривень.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі