четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На острові Зміїний російські окупанти розгортають ЗРК «Панцир» та «Тор-М2», – ГУР МО

Наталя


Російська агресія , Події

На острові Зміїний російські окупанти розгортають ЗРК «Панцир» та «Тор-М2», – ГУР МО

views88

13.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

Українська військова розвідка має у своєму розпорядженні дані щодо розгортання противником на острові Зміїний зенітного ракетно-гарматного комплексу «Панцир» та пускові установки «Тор-М2», які мають забезпечувати протиповітряну оборону Росії ближнього радіуса дії.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в загальнонаціональному ефірі, відповідаючи на запитання про плани окупантів щодо острова Зміїний.

«Однозначно, оцінка Головного управління розвідки Міноборони полягає в тому, що це стратегічний об’єкт, який буде використовуватися росією для контролю, по суті, всієї північно-західної частини Чорного моря. І не випадково саме з перших днів війни рф захопила цей острів і почала встановлювати необхідне обладнання для того, щоб контролювати повітряну, надводну і підводну обстановку в районі цього острова. А це, по суті, дало можливість рф збирати більш точну розвідувальну інформацію щодо розвитку ситуації саме в цьому регіоні», - пояснив Скібіцький.

За його словами, для росіян також важлива й ідеологічна складова острова, адже після того, як був знищений ракетний крейсер «Москва», у ворога зменшились можливості з організації протиповітряної оборони саме в цій частині моря.

Скібіцький зазначив, що ворог не полишив планів взяти під контроль острів.

На запитання, чи будуть росіяни намагатись посилити свою присутність та встановити комплекси С-300, аби створити так звану «парасольку», він зазначив:

«Можливо, такі плани будуть у подальшому реалізовані, але на сьогоднішній день, і це чітко вже відомо, воєнна розвідка має всі дані стосовно розгортання комплексів ППО на острові Зміїний - це і «Панцир», це і дві пускові установки «Тор-М2», які будуть забезпечувати протиповітряну оборону ближнього радіусу дії. Відповідно, ми не виключаємо, що можуть бути розміщені, хоча і в невеликих кількостях, інші комплекси протиповітряної оборони, а можливо, навіть ракетні комплекси, які будуть дозволяти здійснювати обстріли як надводних, так і наземних цілей на території нашої держави і не тільки нашої».

Коментуючи можливість використання росією острова Зміїний у подальшому для ведення воєнних дій на території Придністров’я, представник ГУР не виключив таких спроб ворога.

«Ми моніторимо ситуацію, яка зараз розвивається на території так званої Придністровської молдавської республіки. Друге, що необхідно відмітити, загроза можливості саме розширення агресії з території ПМР є. Чому? Тому що там можуть бути створені незаконні збройні формування, ті ж самі «козачі об’єднання». Там є постійна присутність російських військ - це контингент у Придністров’ї, і безпосередньо в будь-який момент рф може посилити це угруповання за рахунок перекидання саме повітрянодесантних військ на територію Придністров’я, зокрема в Тирасполь. А можливо, здійснити це тільки повітряним шляхом. Для забезпечення цього коридору необхідно і посилення протиповітряної оборони, в тому числі, можливо, комплексами на острові Зміїний», - вважає Скібіцький.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі