п’ятниця, 03 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На окупованій частині Донбасу ПЦУ знаходиться у підпіллі, але не залишає людей і допомагає вижити – Епіфаній

Новини , Суспільство

На окупованій частині Донбасу ПЦУ знаходиться у підпіллі, але не залишає людей і допомагає вижити – Епіфаній

views85

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Про це сказав Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній в інтерв’ю Радіо Свобода.

Він повідомив, що в на тимчасово окупованій території служіння доводиться проводити у підпіллі, тому що окупаційна влада переслідує священиків української церкви та вірян. Священників викликають на допити та змушують проходити незаконну реєстрацію, відповідно до російського законодавства. На такі умови та вимоги Православна Церков України не може погодитися.

«Їх викликають на допити, лякають, змушують перереєструватися, але ми не підемо на це. Ми не будемо перереєструватися відповідно до російського законодавства, або згідно так званого законодавства цих республік. Тому вони намагаються змусити духовенство на місцях перереєструватися, залякують. Священики залишають цю територію. Навіть недавно був прецедент, один зі священиків помер на пропускному пункт», – розповів Епіфаній.

Він також додав, що священники все ж залишаються на тій території, хоч їх і зовсім небагато. Проте вони не можуть залишити там людей, якім потрібна допомога.

«Ми не можемо здійснювати офіційно богослужіння. Але ми підтримуємо ті громади до сих пір. У нас там є будинок для людей похилого віку, в якому знаходиться близько 100  людина. І це наш обов’язок. Ми піклуємося ними, ми передаємо їм гуманітарну допомогу, тому що це – наші люди», – підсумував предстоятель.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі