середа, 31 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Одещині судитимуть колишнього військовослужбовця за шпигунство на користь терористів «ДНР»

Російська агресія , Право

На Одещині судитимуть колишнього військовослужбовця за шпигунство на користь терористів «ДНР»

views781

20.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Одеській області судитимуть колишнього військовослужбовця, якого прокуратура підозрює у злочинах проти основ національної безпеки держави та сприянні діяльності терористичної організації.

Про це повідомила прес-служба Одеської обласної прокуратури.

«Мешканець Одещини, будучи колишнім військовослужбовцем та маючи велику кількість знайомих серед військовослужбовців ЗС України, сприяв діяльності терористичної організації «ДНР», зокрема проводив розвідувально-підривні акції на території південних областей України, а також збирав і передавав до так званого «Міністерства державної безпеки ДНР» інформацію про діяльність формувань ЗС України», ‒ йдеться у повідомленні.

За даними слідства, чоловік налагодив розгалужену мережу джерел здобуття необхідної інформації на території України серед військовослужбовців, використовуючи при цьому різні методи схиляння осіб на співпрацю із ним.

Протягом 2019-2020 років використовуючи мобільний мессенджер, колишній військовослужбовець передавав отриману інформацію до терористичної організації «ДНР», за що отримував грошову винагороду.

Зазначається, що передана чоловіком інформація в більшості своїй відповідала дійсності і у випадку передачі підрозділам терористичної організації «ДНР» могла нанести негативні наслідки усім родам військ Збройних Сил України та правоохоронних органів, задіяних у зоні Операції Об’єднаних Сил, завдати шкоду стану захищеності сил і засобів, життю та здоров’ю військовослужбовців, а також державним інтересам України.

У ході обшуку автомобіля підозрюваного виявлено та вилучено три корпуси ручних гранат, три запали та реактивну протитанкову гранату.

Наразі чоловік перебуває під вартою. Якщо вина буде доведена, йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали   слідчі Управління СБУ в Одеській області

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі