п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Меркель посилили тиск через  Nord Stream 2

Економіка

На Меркель посилили тиск через Nord Stream 2

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Політики та засоби інформації в Німеччині закликають канцлера Німеччини Ангелу Меркель посилити тиск на Росію та відмовитися від добудови газопроводу Nord Stream 2. Навіть члени її партії.

Заклики зупинити «Північний потік» були й раніше, але кількість їх суттєво збільшилася після того, як німецький уряд повідомив про «однозначні докази» отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального.

Так, голова комітету з питань закордонних справ парламенту Німеччини Норберт Рьотґен написав звернення у своєму Твіттері. І додав, що Путін не розуміє «дипломатичних ритуалів».

«Дипломатичних ритуалів уже недостатньо. Після отруєння Навального нам потрібна рішуча європейська відповідь, яку Путін розуміє: ЄС має спільно ухвалити рішення про зупинку «Північного потоку-2», – написав він.

У статті, опублікованій 3 вересня в газеті The New York Times, йдеться про те, що Ангела Меркель наполягає на необхідності «розділяти політику і бізнес» і заявляє, що «Північний потік-2» повинен бути добудований. Однак противників будівництва побільшило.

«Після виявлення того, що це була отрута «Новачок», суперечки про газопровід знову поновилися», – йдеться в матеріалі.

Водночас, наголошується, що до канцлерки звернулось багато політиків, які наполягають на зупиненні співпраці з Росію щодо Nord Stream 2 в світлі тверджень уряду ФРН про те, що Навального отруїли речовиною з групи «Новачок».

«Навіть члени її партії наполягали на тому, що канцлерці слід в якості відповіді скасувати проект «Північний потік-2», – акцентується в статті.

Видання також наводить слова директора Німецького товариства зовнішньої політики Даніели Шварцер, яка зазначила, що Меркель досі не поступалася вимогам властей США, які наполягають на припиненні будівництва «Північного потоку-2».

Вона наголошує, що цього разу вже Меркель точно повинна прийняти вірне рішення, оскільки ситуація з Навальним може стати для канцлера ФРН «ще однією причиною» погодитися з Вашингтоном.

«Суперечки про «Північний потік-2» знову вийшли на перший план, – заявила Шварцер.

Водночас, у матеріалі згадали й проросійського експерта фракції ХДС/ХСС в Бундестазі Юрґена Хардта, який, очікувано, висловився проти припинення реалізації проекту. Він, зокрема, зазначив, що німецька сторона зацікавлена ​​«в збереженні впливу на Росію» в сфері економіки.

Колишній британський дипломат в РФ Ян Бонд, вважає, що Меркель звернеться до Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) для проведення розслідування в зв’язку з тим, що сталося з Навальним. А потім, на його думку, може підняти це питання в Раді Безпеки ООН, ЄС або НАТО. За словами Бонда, в результаті можуть бути введені адресні санкції, в ЄС можуть вирішити видворити російських дипломатів або оголосити у розшук осіб, які нібито можуть бути причетні до того, що сталося з Навальним.

У той же час, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав у четвер емоційними заклики зупинити реалізацію проекту «Північний потік-2» на тлі ситуації з Навальний. За його словами, Північний потік-2» – «міжнародний комерційний проєкт, який в інтересах і Росії, і Німеччини, і всього європейського континенту».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі