неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Луганщині поруч з автодорогою і будинками знайшли 240 протипіхотних мін «Чорна вдова»

Новини , Російська агресія

На Луганщині поруч з автодорогою і будинками знайшли 240 протипіхотних мін «Чорна вдова»

views100

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Російські окупаційні війська встановили мінні пастки для комунальників та місцевих жителів біля дороги загального призначення в районі населеного пункту Оріхове.

Про це повідомляє пресслужба оперативно-тактичного угруповання «Північ».  

«В оперативно-тактичному угруповання “Північ” продовжується робота з розмінування територій у районах відповідальності поблизу населених пунктів. Так, групою розмінування, під час здійснення чергової інженерної розвідки поблизу населеного пункту Оріхове, поруч із присадибними ділянками місцевих жителів та дорогою загального призначення, де постійно відбувається рух цивільного транспорту, було виявлено замінований район», – йдеться в повідомленні.

Вказується, що на території поблизу дороги, де прокладені комунікаційні вузли, було знайдено 240 протипіхотних мін зразка ПМН-2. Вони були встановлені на площі 60м2, тобто зі щільністю по 4 міни на 1 метр. І висновок тут можна зробити лише один: окупанти навмисно створили непрохідну зону поблизу дороги саме на ділянці, де дуже велика ймовірність того, що хтось підірветься з військових, комунальників або мирних громадян.

Міни ПМН-2, які знайшли військові, часто називають «чорною вдовою». У неї немає механізму самоліквідації та механізму переводу з бойового положення у безпечне. Сапери вказують, що встановлені вони були ще влітку, судячи зі стану трав’яного покриву та мінного загородження. Тож взагалі дивно, що ніхто за цей час не постраждав.

«Дивом ніхто з мирного населення не отримав ушкоджень і не зазнав травмувань адже щільність розташування мін, а це 30 сантиметрів одна від одної, не залишили б жодного шансу людині. Такі міни спрацьовують при зусиллі натиску від 8 до 25 кг. І можуть спрацювати навіть для маленької дитини. Зазвичай постраждалому відриває стопу, можливі пошкодження іншої ноги і опіки тіла», – інформують в пресслужбі.

У повідомленні запевняють, що наразі в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання триває робота груп розмінування для виявлення та вилучення вибухонебезпечних предметів.

Варто додати, що ПМН-2 – це протипіхотна фугасна міна натискної дії, яка виготовлялась в СРСР і донедавна в Росії на Брянському хімічному заводі та на заводі імені Чапаєва в Чебоксарах. Ці міни заборонені Оттавською конвенцією 1997 року, яка підписана, ратифікована і виконана в Україні. З 2005 року у Збройних силах України відсутні міни цього зразка. Росія до Оттавської конвенції не приєдналася й не зняла їх з озброєння.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі