субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Луганщині завершується будівництво 150-метрової телевежі

Наталя


Технології

На Луганщині завершується будівництво 150-метрової телевежі

views327

07.07.2021

Подiлитися у соц.мережах

У смт Комишуваха Попаснянської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області завершується будівництво радіотелевізійної 150-метрової передавальної станції для забезпечення українського мовлення на тимчасово окупованій території Донбасу.

Про це заявив голова обласної держаної адміністрації Сергій Гайдай, передає «Голос України».

 

«Ми вже закінчуємо телевежу 150 метрів заввишки, і саме на ній майорітиме прапор України до 30-ї річниці Незалежності, тому сподіваємося, що його побачать навіть на тимчасово окупованій території», — повідомив Сергій Гайдай.

 

За інформацією, впродовж семи років бойових дій та загалом гібридної війни з РФ, мешканці ОРДЛО цілком перебувають під впливом пропаганди російських каналів. Українського телерадіомовлення у Попаснянському районі фактично немає з 2014 року через руйнування вежі у місті Попасна внаслідок обстрілів.

Зазначається, що ситуацію з телевізійним покриттям частково виправило будівництво телевежі у с. Бахмутівка Новоайдарського району. Радіус її покриття становить 60 км, її сигнал покриває Луганськ та інші населені пункти на тимчасово окупованій території. Проте цього недостатньо.

Згідно з повідомленням, новий проект складається з будівництва та облаштування радіотелевізійної вежі та встановлення наземного технологічного обладнання. Передавальна станція має забезпечити трансляцію майже 30 каналів цифрового телебачення та восьми радіоканалів.

За даними, проект коштує 44,4 млн гривень, із яких 40,9 млн гривень — кошти державного бюджету, а саме 22,5 млн гривень — секторальна підтримка, 18,4 млн гривень — субвенція на соціально-економічний розвиток також 3,5 млн гривень — власні кошти виконавця проекту КП «Інформаційно-інноваційний центр».

Також зазначається, що завдяки синхронізації роботи Бахмутівської та Попаснянської телевеж радіус сигналу покриття буде збільшено. Канали українського мовлення стануть доступні в багатьох густонаселених регіонах непідконтрольної території, зокрема, в Горлівці, Дебальцевому, Вуглегірську, Алчевську і Стаханові.

Коментарi (0)