вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Донеччині заплановане будівництво «трупного заводу» на місці нацистських розстрілів

Суспільство

На Донеччині заплановане будівництво «трупного заводу» на місці нацистських розстрілів

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На Донеччині, у місті Костянтинівка, планується будівництво заводу з переробки біологічних відходів на місці, де нацисти розстріляли 5 тисяч людей, серед яких 3 тисячі євреїв. Саме тут встановлений пам’ятник «Жертвам німецького фашизму», який у 2014 році на зібрані кошти відреставрувала єврейська громада. Федерація єврейських громад виступила проти «будівництва на кістках» і направила президенту України, а також прем’єр-міністру звернення з проханням знайти вихід з ситуації, що склалася.

Про це пишуть у газеті «Хадашот».  

У статті автор нагадує, що місто Костянтинівка знаходиться в 20 кілометрах від лінії розмежування. Проте зараз увага до міста пов’язана зовсім не з бойовими діями, а з новим будівництвом на місці, яке місцеві неофіційно охрестили «трикутником смерті». У цьому районі є невеличкий п’ятачок, де «туляться міське звалище, відстійник водоканалу і завод з переробки біологічних відходів, що погано справляється зі своєю функцією».

«Власне, з ідеї будівництва нового заводу з утилізації відходів тваринного походження все і почалося. Багато жителів виступають проти цього об’єкта з екологічних причин, мовляв, водою з артезіанської свердловини будуть обробляти контейнери для перевезення трупів тварин, а потім все це піде в міську каналізацію», – пише видання.

Також автор нагадує про етнічний аспект проблеми такого будівництва. На місці, де планують будувати новий завод, за Сергієвською балкою, є місце, за яким закріпилася назва «Єврейське».

«Саме тут з осені 1941 року по літо 1943 року нацисти розстріляли п’ять тисяч людей, з них понад три тисячі євреїв. Саме тут був встановлений свого часу пам’ятник «Жертвам німецького фашизму», який єврейська громада на зібрані кошти відреставрувала в січні 2004 року. Поблизу цього пам’ятника вже почалися будівельні роботи по зведенню «трупного» заводу, як обізвали підприємство місцеві жителі».

У зв’язку з цим Донецька обласна єврейська громада звернулася із закликом зупинити «будівництво на кістках» або хоча б перенести об’єкт на 500-600 метрів від поховань. Про неприпустимість будівництва на місці розстрілів заявив Головний рабин Донбасу Пінхас Вишедскі, а Федерація єврейських громад направила президенту України, а також прем’єр-міністру звернення з проханням знайти вихід з ситуації, що склалася.

Водночас директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Сергій Натрус стверджує, що, згідно з документами Міністерства культури і молоді України, ніякої братської могили на місці будівництва немає. І обіцяє влаштувати перевірку цих даних під час спеціальних робіт.

Вказується також, що з обласного бюджету вже виділено 57 мільйонів гривень, які потрібні для будівництва нового заводу, в той час як на реконструкцію старого потрібно було б 245 мільйонів гривень.

Автор статті погоджується, що утилізація біологічних відходів повинна бути, особливо з огляду на накопичення (за офіційними даними це близько 6,5 тонн), бо інакше в Донецькій області може бути катастрофа. Однак наголошує, що влада повинна враховувати й місце під будування, тому що такий специфічний об’єкт, на якому мученицькі загинули тисячі людей, не можна руйнувати.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі