четвер, 23 вересня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Донеччині вшанували загиблого під час першого бою в російсько-українській війні (фото)

Олександр Слов'янець


Події

На Донеччині вшанували загиблого під час першого бою в російсько-українській війні (фото)

views1939

13.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

 

Сім років тому ,13 квітня, на трасі Київ-Довжанський, недалеко від Семенівки – одного з районів Слов’янська, стався перший бій і, по суті, пролунав перший постріл на ураження у гібридній війні Росії проти України на Сході. Зараз на місці першого бою встановлений пам'ятний знак, у пам’ять по загиблому співробітнику СБУ Геннадію Беліченку.

 

 

Бойовики з угрупування росіянина Ігоря Гіркіна відкрили вогонь по бійцях підрозділу «Альфа» СБУ та бійцям з підрозділів МВС. Напад був неочікуваним. Вогонь вели бойовики, які приїхали на двох автомобілях. Крім того, вогонь вівся з «зеленки», яка йшла паралельно трасі і знаходилися на пагорбі.

 

У результаті нападу загинув Геннадій Біліченко — капітан СБУ, було декілька поранених, у тому числі і важких. Тільки рішучі дії старшого лейтенанта – десантника Вадима Сухаревського, який віддав наказ відкрити вогонь з кулемета БТР-а, змогли переломити хід цього бою і змусили бойовиків відступити.

 

Кожен рік, 13 квітня, на місці першого бою проходять пам’ятні заходи. Не став виключенням і цей рік. Військові ЗСУ та НГУ, співробітники СБУ та МВС, представники місцевого самоврядування, представники громадськості 13 квітня 2021 року, взяли участь у пам’ятному заході, як не місці бою, так і біля пам’ятного знака на Семенівці. Зазвичай кількість людей на таких заходах суттєво більше, але вже другий рік поспіль діють карантинні обмеження, через епідемію коронавірусу.

 

 

 

Під час виступу Микола Побережний, капітан – заступник командира батальйону «Донбас» подякував громаді Слов’янська за те, що люди пам’ятають загиблих в російсько-українській війні та зазначив:

 

 

«За Україну треба не помирати, а вбивати. Бо так історично склалося, що ми хоча і миролюбний народ, але за своє будемо стояти до кінця».

 

 

 

 

Коментарi (0)