субота, 04 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На Донбасі пів року тому наказали вимкнути системи блокування («глушилки») російського телебачення – Турчинов

Новини , Політика

На Донбасі пів року тому наказали вимкнути системи блокування («глушилки») російського телебачення – Турчинов

views60

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Колишній секретар Ради національної безпеки України Олександр Турчинов заявив, що замість того, щоб додатково встановити системи для блокування російського сигналу вздовж усього кордону, як передбачалося раніше, пів року тому вимкнули навіть ті, що були.

Про це Турчинов сказав в інтерв’ю проєкту «Ісландія».

Він повідомив, що вздовж лінії розмежування при минулій владі було побудовано систему технологічних агрегатів, які нейтралізували російське та посилювали українське телебачення і радіо. І тоді люди при включенні російських каналів не могли нічого зрозуміти.

«Щоб якось обмежити вплив російських ЗМІ і російських пропагандистів, ми побудували вздовж лінії розмежування систему технологічних агрегатів, які нейтралізували російське телебачення, які локалізували передачу сигналів з окупованої території, з території Росії та посилювали сигнал українського телебачення, українського радіо. Довгий час на окупованій території, коли вмикали російський канал, була «пелена», нічого зрозуміти не можна було», – сказав Турчинов.

Колишній секретар РНБО України наголосив, що у планах уряду було встановлення подібних систем блокування сигналу з російської території вздовж усього кордону України з Росією. А тепер, навпаки, хтось дав команду про відключення працюючих систем, тому люди дивляться не лише російські, а й сепаратистські канали телебачення.

«На превеликий жаль, уже пів року тому всі ці установки відключили. Хто дав команду – мені невідомо. Вони не працюють, у нас значна частина Луганської і Донецької області можуть приймати не тільки російське телебачення, а й скажені сепаратистські канали, де взагалі просто якась психічно нездорова маячня відбувається», – додав він.

Олександр Турчинов наголошує, що така ситуація не просто небезпечна, вона несе серйозну загрозу. «Спочатку приходять російські ЗМІ, а потім приходять російські танки». І нагадав, що саме при керівництві президента-втікача Віктора Януковича для всіх російських медіа було включено зелене світло…

«Ми це бачили на прикладі Криму, коли довгий час, особливо під час керівництва Януковича було увімкнено зелене світло для російського телебачення, для російського радіо, для російських інших ЗМІ. Крим, Донецьк, Луганськ, коли народ дивився в більшості російські канали», – зазначив Турчинов.

Нагадаємо. Голова Луганської обласної державної адміністрації звертався до РНБОУ з проханням надати системи для блокування сигналу російських медіа. Але безрезультатно.

Натомість, з 28 січня найбільші українські медіа-холдинги закодували супутниковий сигнал своїх телеканалів. А найбільш постраждалі від цього впровадження – мешканці окупованих територій та прифронтової зони.

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив, що міжнародні медіагрупи приєднують Україну до російськомовного ринку збуту. В Україні створюються нерівні умови господарчої діяльності для нішових українських телеканалів і зараз ретранслюється більше сотні іноземних телеканалів. Лише декілька з них локалізовані українською. Переважна більшість – мовить російською мовою.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі