субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На честь Києва у столиці Ісландії назвали площу біля російського посольства

Андрій Кущенко


За кордоном

На честь Києва у столиці Ісландії назвали площу біля російського посольства

views521

01.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

У Рейк'явіку Комісія з планування та транспорту ухвалила рішення про присвоєння площі назви "Київ" на знак підтримки українського народу.

Офіційно місце матиме подвійне ім'я — "Kænugarður/Kýiv-torg", а англійською називатиметься Kyiv Square.

Ідея назвати площу на честь Києва демонструє солідарність ісландців з українським народом супроти російського вторгнення і підкреслює багатовіковий зв'язок між Ісландією і Києвом, адже Kænugarður [Ка́йнуґа́ртер] —  це стародавнє найменування Києва ісландською. 

З пропозицією саме такої назви виступив Ейтор Арналдс (Eyþór Arnalds), представник міської влади та голова районної ради Партії Незалежності в Рейк'явіку.

"Через нинішню невиправдану війну Росії проти України жителі Рейк'явіка хочуть чітко висловити свою позицію і показати підтримку та відданість хороброму українському народові, який зараз стоїть на передовій свободи та демократії. Пам'яткою міста відтепер стане площа "Київ", розташована лише за 50 метрів від російського посольства, що закарбує в нашій столиці непохитний і неймовірний український дух і буде постійним нагадуванням для тих, хто її бачитиме навпроти. Ми хочемо, щоб українці знали, що ми маємо не лише значні торговельні та культурні зв'язки, а й прагнемо спільного майбутного так само, як і поділяємо спільне минуле. Слава Україні!" —  каже Ейтор Арналдс. 

Київська площа розташована на розі вулиці Garðastræti, де знаходиться російське посольство (а також російське консульство та резиденція посла), та вулиці Túngata. Загалом на цих вулицях розташовані посольства та інші дипломатичні установи низки країн світу.   

Офіційно Київська площа на мапі Рейк'явіка з'явиться за 2-3 тижні, із встановленням вивіски. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі