вівторок, 30 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
На «1+1» пояснили, чому всі мелодрами з російською озвучкою і навіщо взагалі їм українська мова

Новини , Суспільство

На «1+1» пояснили, чому всі мелодрами з російською озвучкою і навіщо взагалі їм українська мова

views138

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Телеканал «1+1» повідомив, що зняв комедії для осіннього сезону українською мовою, а всі мелодрами – російською. Виявляється, тональність української мови… не та.

Про це представники «1+1» розповіли під час презентації свого нового сезону каналу, повідомляє «Телекритика»

Продюсер серіалів і фільмів каналу Олена Єремєєва говорить, що мелодрами українською «виглядають гірше, ніж російською».

«Знайти тональність української мови, щоб глядач його сприймав, досить непросто. За нашими спостереженнями мелодрами українською мовою виглядають гірше, ніж комедії», – пояснила вона.

І додала, що люди, які дивляться комедії, «потрапляють у вир подій», через якій взагалі не помічають, якою мовою дивляться продукт. Артистам також важко, а це впливає на бюджет.

«Продукти в весняному сезоні ми зробили російською мовою, тому що український складніше дається для цього жанру. Артистам поки ще важко працювати на українській мові. Це збільшує вироблення, що потім впливає на бюджет», – зазначила Єремєєва.

(Щодо бюджету, то варто згадати недавню заяву «Слуги народу» Брагара про те, що патріотичне кіно не варто фінансувати через те, що воно не окупається. Він навів у приклад фільми, які «нормально фінансувались та повернули витрати». І це, наприклад, «95 квартал», – ред.).

У свою чергу, генеральний продюсер «1+1» Максим Кривицький додав, що додатковою причиною зйомок серіалів російською мовою на каналі є подальший їх продаж в країнах СНД.

«Україномовні серіали зараз показуються тільки на території України, без продажу за кордон», – сказав Кривицький.

Тобто, на каналі закладена мета виробництва деяких серіалів російською мовою для продажу. А українські серіали потрібні «1+1», щоб відповідати квотам.

«Серіали, які вимагають адаптації на російську, не закладені в бізнес-модель як потенційний продукт для продажу. Ми розуміємо – щоб відповідати квотою, нам потрібні україномовні серіали. Тому ми варіюємо – частину серіалів виробляємо російською, частину на українському. Також в числі наших партнерів є компанії, які виробляють тут і для нас, і для Росії. У майбутньому вони планують працювати і для Європи», – додав гендиректор «1+1».

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі