середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МЗС України пригрозило Росії посиленням санкцій через путінський референдум в ОРДЛО

Політика

МЗС України пригрозило Росії посиленням санкцій через путінський референдум в ОРДЛО

views73

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У Міністерстві закордонних справ України пригрозили Росії посиленням політико-дипломатичного та санкційного тиску з боку світової спільноти через плани країни-агресора щодо залучення мешканців ОРДЛО, які мають видані Росією паспорти, до участі у референдумі про зміни до Конституції РФ.

Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України.  

«У Міністерстві закордонних справ України сприймають заяви російської окупаційної адміністрації про наміри забезпечити голосування мешканців окупованих територій Донбасу з незаконно виданими паспортами громадянина РФ на російському референдумі про зміни до Конституції як чергову спробу порушення державного суверенітету та територіальної цілісності України», – йдеться в повідомленні.

Крім того, наголошується, що рішення про масову видачу російських паспортів українським громадянам на території ОРДЛО є грубим втручанням у внутрішні справи України та продовженням російських спроб повзучої анексії українського Донбасу.

«Незаконним як з точки зору українського законодавства, так і міжнародного права, стане проведення голосування і на території тимчасово окупованого Криму, так як і всі попередні так звані вибори, проведені окупаційною владою на території півострова. Це голосування буде проводитися також за російськими паспортами, незаконно нав’язаними населенню Криму. Результати цього незаконного голосування на території тимчасово окупованого Криму будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством», – попереджають в МЗС.

Українські дипломати звернулися до світової спільноти із закликом посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора у разі проведення незаконного референдуму на тимчасово окупованій території України.

«Залучення до участі у російському референдумі власників незаконно виданих паспортів громадянина РФ у Криму та на Донбасі спотворює і ставить під сумнів результат загальноросійського голосування», – додали в МЗС.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі