четвер, 08 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МЗС України надало звіт про стан справ у міжнародних судах проти РФ

Політика

МЗС України надало звіт про стан справ у міжнародних судах проти РФ

views88

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Станом на сьогодні, Україна захищає свої інтереси у міжнародних судах за трьома справами проти Російської Федерації. Міждержавні судові справи покликані притягнути до відповідальності Російську владу за систематичне порушення норм міжнародного права.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України у відповідь на запит «УНН».

«МЗС представляє Україну у трьох справах проти Російської Федерації в міжнародних судових та арбітражних інституціях, рішення яких мають обов’язковий характер», — повідомляє МЗС.

Міжнародний Суд ООН має на розгляді справу щодо застосування та тлумачення міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням терористичних дій та про ліквідацію форм расової дискримінації в АРК.

Ця справа стосується фактів тероризму в Маріуполі, Волновасі, Краматорську та збиття українського літака МН17, що були скоєні та профінансовані країною агресором. Також, за фактом культурного знищення українського та кримськотатарського народу.

За інформацією, Україна вже пройшла виснажливу юрисдикційну стадію. Восени 2020 року Міжнародний Суд ООН ухвалив важливе рішення та відхилив усі контраргументи російської сторони.

Наразі, справу розглядають по суті. У липні цього року Росія має надати свій протокол із відповідями на факти та докази, що були зібрані українською стороною.

Арбітражний трибунал розглядає справу з прав прибережної держави в Чорному, Азовському морях та в Керченській протоці.

Друга справа стосується фактичного порушення прав України, гарантом яких є Конвенція ООН з морського права, в Чорному, Азовському морі та в Керченській протоці.

У цій справі в лютому минулого року Арбітражний трибунал прийняв рішення щодо юрисдикції сторони, також очікується розгляд по суті.

Трибунал частково відхилив юрисдикційні зауваження сторони РФ. Українська сторона готує оновлений меморандум цієї справи, що буде подано весною цього року.

Інший Арбітражний трибунал з морського права розглядає третю справу за фактом утримання трьох українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, згідно з Конвенцією ООН з морського права.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі виніс рішення на користь України, та наказав Росії звільнити кораблі та екіпажі.

У травні 2020 року Україна подала свій меморандум на розгляд арбітражного трибуналу, який містить викладення фактів та доказів, експертні свідчення та правові кваліфікації. У серпні 2020 року Російська Федерація висловила свої попередні юрисдикційні заперечення, в свою чергу, українська сторона надала свою відповідь на них 27 січня цього року.

Слід додати, що МЗС продовжує аналізувати процес притягнення Росії до відповідальності за тривалі порушення країною агресором законів міжнародного права.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі