понеділок, 26 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
МЗС Білорусі: російські тести ненадійні й вони нам не потрібні

МЗС Білорусі: російські тести ненадійні й вони нам не потрібні

views68

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Білорусь відмовився закуповувати та використовувати російські тести на виявлення коронавірусу. Навіть після того, як Москва прислала 10 тисяч таких тестів безкоштовно.

Про це розповів міністр закордонних справ республіки Володимир Макей в інтерв’ю порталу tut.by.  

Голова МЗС Білорусі наголосив, що російські тести ненадійні і висловив впевненість, що країна обійдеться без медпрепаратів з Росії.

«У нас велися переговори з двома російськими компаніями з придбання ще 30 тисяч тестів, але ці переговори застопорились. Але нам зараз ці тести й не потрібні: ми самі виробляємо тести, а ще близько 50 тисяч тестів ми отримали з інших країн. Тим більше головлікар інфекційної лікарні в Комунарці Денис Проценко сказав, що російські тести ненадійні, вони дають можливість виявлення коронавируса близько 60%. Так що нам зараз ці тести не потрібні», – пояснив Макей.

Він також відповів на питання журналістів щодо допомоги, яку нібито просила Білорусь у Росії. Про це заявляв спікер Кремля Дмитро Пєсков.

Глава МЗС Білорусі заявив, що в Мінську теж хотіли б зрозуміти, про що говорив секретар Путіна.

«Нам би самим хотілося зрозуміти, про яку допомогу йдеться. Може, допомога в тому, що несподівано закрили кордони, поставивши нас в таке становище? Я досі згадую з жахом, коли на початковому етапі ми отримували інформацію про те, що наших громадян, у яких були квитки на літаки по лінії російських туроператорів, просто викидали з літака. Навіть сім’ї розділяли: якщо чоловік білорус, а дружина – росіянка, на рейс садили тільки дружину. Були випадки, коли намагалися розділити 5-річного білоруса з батьком-росіянином. Але це було, звичайно, на початковому етапі. Після наших наполегливих звернень до російських колег ситуація більш-менш налагодилася», – розповів Володимир Макей.

І додав, що дуже хотілося б, щоб у подібних заяв про допомогу були справжні підстави.

«15 заражених людей приїхали з Нижнього Тагілу – це теж допомога Росії? Заради Бога, ми всіх вилікуємо, всім допоможемо, впораємося з усім. Але хотілося б, щоб якщо робляться заяви, вони мали під собою підстави», – додав він.