понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Мирослав Гай розповів, як «Армія ФМ» протидіє російській пропаганді на Донбасі

Суспільство

Мирослав Гай розповів, як «Армія ФМ» протидіє російській пропаганді на Донбасі

views79

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

26 грудня завдяки зусиллям благодійного фонду «Мир і Ко» та ГО «Група Патріот» з’явилась можливість ретрансляції радіостанції Міністерства оборони України «Армія ФМ» в Станиці Луганській на частоті 100,1 ФМ, закриваючи 20-ти кілометрову зону, включно з КПВВ.

З цього приводу журналісти Медіа Групи «Патріот Донбасу» звернулись за коментарем до керівника Благодійного Фонду «Мир і Ко» Мирослава Гая.

Мирославе,розкажіть про діяльність фонду «Мир и Ко» у напрямку ретрансляції радіостанції «Армія ФМ» на лінії розмежування.

Вже декілька років встановлюють партизанські партизанські радіо ретранслятори, які ретранслюють сигнал українському радіо на лінії розмежування. Встановлюються ретранслятори радіо «Армія ФМ». Це принципова позиція тому,що на лінії розмежування домінують російські радіостанції і задля того, щоб українські військові та місцеві жителі мали змогу слухати українське радіо с гарною музикою та з правдивими новинами, а не російську дезінформацію. Нещодавно ми почали працювати з ГО «Група Патріот», які дуже підсилили нас та допомогли відновити всю лінію ретрансляторів і навіть встановити нові. За останнім часом повністю відновлена робота 9 ретрансляторів і планується встановити нові.

Де вже встановлені такі ретранслятори?

Наші ретранслятори встановленні від селища Широкине до селища Станиця Луганська. 26 грудня встановили ретранслятор в районі Станиці Луганської та закрили 20-ти кілометрову зону. Тепер на хвилі 100.1 FM радіо «Армія ФМ» добиває до околиць міста Луганськ, повністю закриває Станицю Луганську включно з КПВВ. Крім цього ми змогли частково заглушити радіо «Росія» на одній з хвиль. Раніше були встановленні ретранслятори в місті Щастя. Також в Щасті була заглушена радіостанція так званої народної міліції ЛНР «КомбатФМ». В місті Торецьк також було встановлено обладнання. Завдяки проукраїнським людям, ми точно знаємо, що закрили радіосигналом «Армія ФМ» від Костянтинівки до Горлівки.

Чи відомо як відреагувала окупаційна влада?

Російські пропагандистські війська були настільки неприємно здивовані фактом, що «КомбатФМ» було заглушене , що провели цілу інформаційну операцію проти нашого фонду та «Групи Патріот». Вони розпочали видання цілої серії статей в яких намагалися дезінформувати українське суспільство про то, що ми робимо. Нас звинувачували, що ми отримуємо величезні гроші від Міноборони, хоча ми ніколи не отримували державних коштів. Також нас звинувачували, що ми видали позицію українських військових. Що теж не є правдою тому, що ми ніколи не встановлюємо ретранслятори на позиціях ЗСУ, тільки на об’єктах цивільної структури.

Все це говорить про те, що ми змогли донести «Армія ФМ» на позиції проросійських бойовиків.

Взагалі, ця робота волонтерська повністю. Нам дуже сильно допомагають українські інженери, в тому числі хлопці з ТЕРАПРО, які допомагають з обладнанням, з його ремонтом .Тобто це координація зусиль цивільних, військових інженерів, медійників для того щоб разом протистояти агресії Росії. Українська держава теж дуже багато робить зараз для того, щоб протидіяти дезінформації з російської сторони: ставляться нові передавачі, нові вишки.

Чи плануєте ви подальшу роботу в цьому напрямку?

На даний момент ми закриваємо ті місця, де в зв’язку з особливостями рельєфу місцевості, не можна представити якісно український сигнал. Таке буває коли не може добити передавач через те, що є якісь забудови або пагорби, терикони.

Ми доносимо сигнал туди, де з якихось причин державні передавачі не дістають. Цим ми сприяємо українській державі в підвищенні інформаційної безпеки. Ми не замінює собою українську державу, ми навпаки намагаємося їй допомогти. Подальші плани у нас великі. В мене є мрія, я хочу, щоб такі системи, такі ретранслятори, з’явилися у кожному бойовому підрозділі, яке бере участь в ООС. Ну а взагалі, в подальшому ми збираємося закрити ще кілька важливих ділянок і тим самим посилити українську інформаційну присутність на лінії розмежування.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі