середа, 29 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Милованов звинуватив тютюнові фабрики у шантажі

Економіка , Новини

Милованов звинуватив тютюнові фабрики у шантажі

views100

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, оцінив демарш тютюнових виробників як спробу шантажувати український уряд. Вони погрожують закриттям підприємств, прикриваючи свою справжню мету – поліпшення умов ведення бізнесу. Про це він написав на особистій сторінці у Facebook у відповідь на коментар одного з користувачів соцмережі.

Милованов вважає, що тютюнові компанії мали б обговорити проблему контрафакту з урядом та знайти шляхи виводу ринку з тіні. Але замість цього вони намагаються тиснути, щоб залишити все, як було раніше. 

Нагадаємо, що йдеться про прийнятий Верховною Радою законопроект №1049. Він спрямований на жорстке обмеження прибутку дистриб’юторів. Виробники тютюнових виробів відреагували на закон погрозами закрити свій бізнес в Україні. За словами Милованова, він не розуміє, чому компанії так захищають дистриб’ютора, який є монополістом та працює за «сірими» схемами. В той же час, міністр вважає, що боротися з монополістом треба іншими методами, через антимонопольний комітет, а не через пряме регулювання цін. 

Після прийняття Верховною Радою у другому читанні законопроекту №1049 вже декілька тютюнових компаній заявили про намір піти з України. 

11 жовтня зупинилось виробництво на заводі «В.А.Т.-Прилуки», який належить British American Tobacco (BAT). Про скорочення виробництва та перспективу закриття фабрик заговорили такі світові гіганти, як «Філіп Морріс», «Джей Ті Інтернешнл Компанії», «Брітіш Американ Тобакко» та «Імперіал Тобакко». Всі вони посилаються на прийняття законопроекту №1049, який містить норму про державне регулювання торгової націнки на тютюнову продукцію.

Згідно з цим законом, фіксована маржа для торгівлі тютюновими виробами має становити 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку. Накласти вето на резонансний закон просить Рада підприємців при Кабміні. Вона звернулася з таким проханням до президента Володимира Зеленського. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі