субота, 10 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Милованов пояснив падіння промисловості, яка зростала 3 роки поспіль, теплою погодою

Новини

Милованов пояснив падіння промисловості, яка зростала 3 роки поспіль, теплою погодою

views89

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Три роки поспіль українська економіка показувала стабільне зростання. Проте у 2019 році вона впала на 1,8% у порівнянні з 2018. Уряд вважає, що виною тому тепла погода та модернізація виробництва.

Про це розповів міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Милованов.  

Він заявив, що протягом 2019 року багато великих промислових компаній України модернізували виробничі потужності й через це змушені були призупиняти на деякий час свою діяльність. І це стало однією з причин падіння обсягів промислового виробництва.

Найбільше падіння було зафіксовано в постачанні електроенергії, газу та пари. Милованов говорить, що це також через низький попит і зовсім не згадує Росію.

Варто зазначити, що з 1 жовтня 2019 року завдяки так званій «поправці Геруса» імпорт електроенергії з Росії було відновлено і обсяг, станом на 20 січня, вже перевищив 15%. Через суттєве зростання російського імпорту відбулося обмеження потужностей українських енергопідприємств, тому перший заступник голови комітету з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко навіть звертався із закликом до членів НКРЕКП щодо обмеження імпорту російської електроенергії відповідно до рекомендацій Мінекоенерго.

Але Милованов пояснює падіння зовсім іншими факторами.

«У грудні найбільше падіння відбулося в постачанні електроенергії, газу та пари (падіння на 15,7%) зважаючи на скорочення попиту на енергоресурси внаслідок теплих погодних умов та падіння виробництва у галузях-основних споживачах енергії (металургія, добувна та харчова промисловість). Відповідно падіння відбулося у добуванні вугілля (на 17,3%) як через зменшення попиту з боку теплових електростанцій, так металургійних підприємств», — пояснює Милованов.

Крім того, він говорить про падіння обсягів виробництва у металургії (через зменшення рівня світових цін на цю продукцію на 2,4%), а також у машинобудуванні (через запровадження торговельних санкцій Росією).

До того ж, у падінні промисловості він звинуватив високі ставки за кредитами для бізнесу, які зумовила висока облікова ставка Національного банку України.

«Позитивні результати у переробній промисловості у грудні продемонстрували хімічне виробництво — на 8,7%, виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування — на 2,4% та виробництво гумових та пластмасових виробів — на 0,6%, проте це не дозволило компенсувати падіння інших видів промисловості», — сказав Милованов.

Згідно з даними Держстату, падіння промислового виробництва прогресує: у вересні воно скоротилося на 1,1%, у жовтні – на 5%, у листопаді – на 7,5%.

На цьому фоні уряд заявив про створення спеціального штабу, який має протидіяти цьому явищу…

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі